בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת סין סגרה 2000 בתי קפה-אינטרנט 

ממשלת סין סגרה 2000 בתי קפה-אינטרנט

 
 
מערכת דה-נט

השלטונות הורו ל-6,000 בתי קפה נוספים להשעות פעילות ולהתקין תוכנות המאפשרות פיקוח משטרתי על הגלישה; הסיבה: חשש מהתמכרות של הנוער לחדרי צ'ט ומחשיפתו לתכנים חתרניים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלטונות סין סגרו כמעט 2,000 בתי קפה-אינטרנט, והורו ל-6,000 נוספים להשעות את פעילותם ולערוך שינויים במקום. זאת בשל חששות להשפעת הרשת על בני הנוער.

בעלי בתי הקפה נדרשים בין היתר להתקין תוכנות המאפשרות פיקוח משטרתי על האתרים אליהם נכנסים הגולשים. כמו כן מוטלות לאחרונה הגבלות על פתיחת בתי קפה-אינטרנט חדשים.
 
ההחלטה באה בתום חקירה שנערכה ברחבי המדינה בשלושת החודשים האחרונים, במהלכה נבדקו כמעט 57,000 בתי קפה-אינטרנט. הבדיקה בוצעה בעקבות תלונות של הורים, שטענו כי ילדיהם התמכרו לחדרי צ`ט וירטואליים ולמשחקי מחשב בבתי הקפה, והם מבלים שם ימים כלילות.

ממשלת סין הביעה בעבר דאגה בעקבות הפופולריות הגואה של אתרים פורנוגרפיים באינטרנט, והזמינות של תכנים הנחשבים בעיניה לחתרניים. נשיא סין, זיאנג זמין, קרא החודש להגביר את החקיקה כנגד מה שכינה האמונות הטפלות, הפורנוגרפיה, האלימות והמידע המשחית ברשת. ממשלת סין ממשיכה לחסום אתרים של רשתות תקשורת זרות ושל ארגונים המתנגדים למשטר.

על פי נתונים שהתפרסמו השבוע, מספר משתמשי האינטרנט בסין גדל בארבעה מיליון במחצית הראשונה של השנה, והגיע למעל 26 מיליון בני אדם. כיום אפילו תלמידי בתי הספר היסודי במדינה מקבלים שיעורים בנושא האינטרנט. עם זאת, המחשבים נחשבים עדיין נדירים יחסית בסין, כך שבתי הקפה בהם ניתן לגלוש ברשת הם בעלי חשיבות רבה לצעירים סינים רבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by