בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהיגי ה-:G8 נחושים להפעיל את הגלובליזציה 
 
 
חדשות נענע 

"למען אזרחינו, ובמיוחד למען עניי העולם", אמרו מנהיגי שבע המדינות המתועשות ורוסיה. המפגינים הנזעמים לא מאמינים להם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהיגי קבוצת ה-G,8 שמונה שבע המדינות המתועשות ורוסיה, התחייבו היום (ראשון), עם סיומה של פסגת גנואה, לנקוט "פעולה החלטית" לסייע למדינות העניות בעולם, ביחוד אלו שבאפריקה.
 
 
"ברבות מהמדינות המתפתחות, בעיקר באפריקה, המצב קורא לפעולה גלובאלית החלטית", מסרו מנהיגי ארה"ב, בריטניה, קנדה, צרפת, גרמניה, איטליה, יפן ורוסיה בהודעה הסיכום של הועידה.

"האסטרטגיה היעילה ביותר לצמצום העוני היא לקיים כלכלה גלובאלית חזקה, דינמית, פתוחה ומשגשגת. אנו מתחייבים לעשות כן", לשון ההודעה.

ההודעה משקפת את דאגתם של המנהיגים ממחאות אנטי-קפיטליסטיות נזעמות, שהשמיעו למעלה ממאה אלף מפגינים שצרו על מקום כינוסה של הפסגה. כבפסגות בינלאומיות אחרות שנערכו בשנים האחרונות, גם הפעם צבאו על הרחובות לגיונות של מתנגדי הגלובליזציה, הרואים במנהיגי ה-G8 מועדון סגור לעשירים, הממחזר ומנצל את העוני בעולם.
 

ההסכמה: גלובליזציה כמנוף לכלכלת המדינות העניות

 
"כמנהיגים דמוקרטים, האחראים לאזרחיהם, אנו מאמינים בחשיבות היסודית של דיון ציבורי פתוח על השינויים המרכזיים העומדים בפני מדינותינו", אמרו מנהיגי ה-G8. "אנו נחושים להפעיל את הגלובליזציה למען כל אזרחינו, ובמיוחד למען עניי העולם. צירוף המדינות העניות לכלכלה הגלובלית היא הדרך הבטוחה ביותר להגשים את שאיפותיהן".

ה-G8 לא הודיעו על הקלות בחובות הלאומיים של העולם השלישי, אבל ציינו כי 23 מהמדינות העניות עומדות לפני מחיקת חובות בת 53 מיליארד דולרים.

בהחלטות קודמות שלהם, קבעו מנהיגי ה-G8 להקים פורום של מנהיגים אפריקאים, לסייע להם ביצירת תוכנית פיתוח לאפריקה, ולהקצות 1.3 מיליארד דולרים למלחמה באיידס, מלריה ושחפת.
 
 

המחלוקות: אמנת קיוטו ותוכנית הטילים האמריקנית

למרות ההסכמה הרחבה ששררה בה, נחלה הפסגה כשלון בטיפול במגמת ההתחממות העולמית ובאמנת קיוטו, שנועדה לטפל בה. חילוקי הדיעות בין ארה"ב למדינות האחרות שהשתתפו בפסגה נותרו בעינן, והודעת הסיכום של הועידה מסרה כי "ראשי הוועידה לא הגיעו להסכמה בנושא".

כישלון נוסף היה בניסיון להניא את ארה"ב מלממש את תוכנית ההגנה מפני טילים בליסטיים, שהיא מפתחת בימים אלה. נשיא האמריקני, ג`ורג` בוש, מסרב לעצור את פיתוח התוכנית.

אחר הצהרים נפגש בוש עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, והשניים סיכמו לדון בנושא במסגרת הדיונים על צמצום מאגרי הנשק הגרעיני.

ראש ממשלת קנדה, ז`אן קרטיין, הודיע היום כי הכינוס הבא של ה-G8 ייערך בחודש יוני ,2002 במחוז אלברטה שבקנדה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by