בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תולעת ה'סירקאם' ממשיכה להתפשט 

תולעת ה'סירקאם' ממשיכה להתפשט

 
 
שושנה פורבס

התולעת, שהתגלתה בשבוע שעבר, כבר הספיקה להדביק משתמשים מ-50 מדינות; שיטת הפעולה: הפצה דרך הדואר האלקטרוני; הנזק: בהדבקה אחת מתוך 20 התולעת מוחקת את תכולת הדיסק הקשיח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס חדש מסוג תולעת, הקרוי "סירקאם" (W32/SirCam@MM) מתפשט לאחרונה במהירות, בקרב משתמשי מחשב רבים. כבר עתה ידוע כי הוירוס התפרץ ב-50 מדינות בעולם, ביניהן ישראל.
 
התולעת התגלתה לראשונה ביום רביעי שעבר, אך במהלך סוף השבוע תפוצתה גדלה במהירות. היא מפיצה את עצמה דרך הדואר האלקטרוני, ומצרפת לעצמה עותקים של קבצים הנמצאים בספריית My Document, ובכך עלולה לחשוף מידע אישי מהמחשב. בנוסף, בהדבקה אחת מתוך 20 התולעת מוחקת את תכולת הדיסק הקשיח, ובהדבקה אחת מתוך 33, התולעת ממלאת את כל המקום הריק בדיסק.

כדי להימנע מגילוי, התולעת מחביאה חלק מקבציה בסל המחזור. מכיוון שתוכנות אנטי וירוס מסוימות מוגדרות לא לסרוק נגד וירוסים בסל המחזור, טקטיקה זו עוזרת לתולעת להמשיך להתפשט גם כשיש אנטי וירוס במערכת. עוד יש לציין כי התולעת כתובה בצורה מתוחכמת יחסית, מה שגרם לכך, שבימים הראשונים, התולעת הצליחה לבלבל את יצרני תוכנות האנטי וירוס, שלא יכלו להסכים בינהם מה בדיוק היקף הנזק שגורמת התולעת.

הוירוס ניתן להסרה בעזרת תוכנת אנטי וירוס מעודכנת בעדכון האחרון (יש להקפיד להגדיר לאנטי וירוס שיסרוק גם בסל המחזור) או בכלי הנמצא בקישור המצורף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by