בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: 'אתם תצעקו ואני אלחם בטרור' 
 
 
חדשות נענע 

כך אמר ראש הממשלה בתגובה לקריאות מחאה נגד מדיניות הממשלה; נתניהו: אין ולא תהיה מלחמה בליכוד. לדבריו, המלחמה היא בחוץ נגד ערפאת שהוא ראש קונצרן הטרור הגדול בעולם וההבלגה רק הסלימה את הטרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו כבש את מרכז הליכוד, שנערך אמש (ראשון) באולם הסינרמה בתל-אביב לראשונה מאז בחירתו של שרון לראשות הממשלה, ועסק בעיקר בנושאים מדיניים.
 
נתניהו תקף בחריפות את יאסר ערפאת ואת ממשלת האחדות בנאומו במרכז הליכוד, וקרא לפעילות תקיפה יותר נגד הרשות הפלסטינית. שרון לעומתו הדגיש את יתרונות הפעילות הביטחונית במתכונת הנוכחית, ומתח ביקורת עקיפה על נתניהו.

נתניהו החל במסר מפייס כלפי הליכוד. הוא מתח ביקורת על התקשורת שהציגה את המרכז השבוע "כמלחמה גדולה" ואמר: "אין שום מלחמה בתוך הליכוד. אין וגם לא תהיה. לצערנו יש מלחמה אבל לא בתוכנו, היא בחוץ: מלחמת התשה טרוריסטית שמתנהלת נגד מדינת ישראל, בכל הארץ".

"ערפאת הוא ראש קונצרן הטרור הגדול בעולם", תקף נתניהו והוסיף: "ראש הממשלה השווה את ערפאת לבין-לאדן, אם כי אני חייב להוסיף, הוא יותר גרוע, כי הוא מייצר `בין-לאדנים` קטנים בקייטנות טרור".
 

נתניהו: מדיניות ההבלגה רק מזיקה

נתניהו נמנע למתקוף את שרון ואף חלק שבחים למדיניותו של ראש הממשלה שדוגל, לדבריו, ב-3 עקרונות חשובים לפיהם: לא יתקיים מו"מ תחת אש, לא יינתן פרס לטרור, ודם יהודי לא יהיה הפקר. "את המסר הזה שערפאת הוא התוקפן ושהוא אחראי לטרור, ניתן להעביר כי הוא ברור ואמיתי, אולם לא ניתן להעביר בצורה משכנעת כי יוצאים נציגים שלנו ומציגים אותו באור שונה לחלוטין", אמר נתניהו ותקף בכך את ממשלת האחדות, ואת מגעיו של פרס עם ערפאת.

נתניהו תקף גם את מדיניות ההבלגה בנאומו במרכז הליכוד, וטען כי היא גורמת ליותר נזק מאשר תועלת. "ההבלגה שלנו משכנעת את העולם שהערבים צודקים, אחרת היינו מגיבים בחריפות", אמר נתניהו.

אחרי נתניהו עלה לבימה סגן ראש הממשלה, סילבן שלום, כחוצץ בין נאום נתניהו לנאום ראש הממשלה, אריאל שרון.
 
 

שרון: לפני שנתיים היו כאלה שחשבו שסופו של הליכוד הגיע

שרון עקץ בתחילת נאומו במרכז הליכוד את נתניהו, ומתח עליו ביקורת עקיפה. "לפני שנתיים כשנכשלנו בבחירות היו כאלה שחשבו שסופו של הליכוד הגיע. אנחנו האמנו, פעלנו וביחד הצלחנו", אמר שרון.

שרון הדגיש כי הקו המדיני שמציע נתניהו, לפיו יש לפתוח במתקפה קשה במטרה למוטט את הרשות, אינו מקובל עליו. לדבריו, הממשלה החליטה על מדיניות בעלת שלושה מרכיבים: תגובות מיידיות וקצרות לפיגועים, הגנה אקטיבית באזורי B ו-C בדגש על הגנת צירי תנועה, ומימוש זכותנו להגנה עצמית בפעולות יירוט.

"בנושא זה יש לנו עמדה ברורה שערפאת יכול למנוע, הוא קיבל מאתנו רשימת אנשים. אם הוא לא פועל לפי ההסכמים שחתם, אנו עושים זאת", אמר שרון ומנה את רשימת החיסולים בתקופת כהונתו, שמנעה פיגועים בישראל בין היתר.
 

שרון: רק כאן לא מבינים את חשיבות האחדות


בניגוד לנתניהו, לא התחנף ראש הממשלה למרכז והציג בפני חבריו את העובדות, כפי שהוא רואה אותן, ואת הישגיו מאז שנבחר לתפקיד ראש הממשלה. כל זאת על רקע קריאות ביניים של חברי המרכז ליד תקיפה יותר. לעבר מתנגדיו במרכז הליכוד קרא שרון "אתם תצרחו ואני אטפל בטרור".

שרון אמר כי הקהיליה הבינלאומית לא תוכל לכפות דבר על ישראל, ותקף במרומז את נתניהו, שדיבר על שיגור משקיפים בינלאומיים: "גם משקיפים בינלאומיים אין. זה רק כדי לעורר את הקהל", אמר שרון.

בנוגע לממשלת האחדות אמר שרון: "רק כאן לא מבינים את האחדות ביננו. אין נכס גדול יותר מהאחדות הלאומית".
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by