בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיון באו"ם: פעילות ישראל בשטחים כפעילות הנאצים בשואה 

דיון באו"ם: פעילות ישראל בשטחים כפעילות הנאצים בשואה

 
 
חדשות נענע 

ה"וושינגטון פוסט" האמריקני חושף כי ועידת האו"ם הקרובה נגד הגזענות תדון במסמך אנטי ישראלי; גורם אמריקני: מדובר בכמה מדינות ערביות שמנסות לעשות שימוש פוליטי בדיוני ועידת האו"ם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיתון ה"וושינגטון פוסט" האמריקני חושף היום (שני) כי מסמך אנטי ישראלי, הקובע כי ישראל מבצעת בשטחים פשעים נגד האנושות, ידון בוועידת האו"ם נגד גזענות, שתיערך בחודש הבא בדרבן שדרום אפריקה.
 
על פי העיתון, מספר מדינות ערביות תומכות בדיון אשר ישווה בין פעולות ישראל בשטחים לבין פעולות הנאצים בשואה. המסמך מהווה סטירת לחי למדיניות ישראל וארה"ב, שהצליחו ב-1991 לשנות את החלטת האו"ם מ-1975, הקובעת כי "הציונות היא גזענות".

מבדיקה שערך העיתון עולה כי מזכ"ל האו"ם ורוב שגרירי מדינות אירופה באו"ם מתנגדים לגינוי ישראל בוועידה הקרובה.

אתר YNET מדווח כי סגן השר, מיכאל מלכיאור, המבקר בארצות הברית, אמר בתגובה: "המסמך הופך את הוועידה מ`ועידה נגד הגזענות` ל`ועידה גזענית נגד ישראל`". לדבריו, "זהו צעד נוסף בניסיון הערבי לפגוע בלגיטימיות של ישראל, הציונות והאמונה היהודית".

דיפלומטים שראו את טיוטת המסמך סיפרו כי שליטת ישראל בשטחי יהודה ושומרון מכונה בו "כיבוש זר" ומתוארת כ"פשעים נגד האנושות". המסמך משווה גם בין מדיניות ישראל לבין משטר האפרטהייד בדרום אפריקה.

על פי העיתון, בפגישות ההכנה לוועידה, הנערכות בג`נבה, מפעילה ארצות הברית לחצים כבדים על בנות בריתה כדי להסיר את ההתקפות על ישראל מסדר יומה של הוועידה. גורם בממשל האמריקני אמר לעיתון, כי "מדובר בהגדרה קשה ואכזרית של מדיניות ישראל".

לדבריו, "מדובר בכמה מדינות ערביות שמנסות לעשות שימוש פוליטי בדיוני ועידת האו"ם". הוא הוסיף כי "התעקשות להצביע על המסמך יכולה להביא לפגיעה חמורה בדיוני הוועידה".


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by