בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משבר בהיי טק: ירידה של 65 אחוז בהיקף הגיוסים ב-2001 

משבר בהיי טק: ירידה של 65 אחוז בהיקף הגיוסים ב-2001

 
 
ג`ון בן זקן, מערכת ד

כך מעריכים היום ראשי האיגוד הישראלי לקרנות הון סיכון; יו"ר האיגוד: מתוך 2500 חברות סטארט הפועלות כיום יוותרו 1,700 בלבד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ירידה של למעלה מ-65 אחוז בהיקפי הגיוסים של חברות סטארט אפ בשנת 2001 לעומת שנת 2000, כך עולה מנתונים שמסרו היום (שלישי), ראשי האיגוד הישראלי לקרנות הון סיכון, בכנס מיוחד שהתקיים בתל אביב.
 
חברות הסטארט אפ צפויית לגייס עד סוף השנה 1.4 עד 1.5 מיליארד דולר, זאת לעומת גיוסים של כ-4 מיליארד דולר במהלך כל שנת 2000.

על פי ההערכות של ראשי קרנות הון הסיכון, במהלך החודשים הבאים היקף הגיוסים יקטן עוד. בששת החודשים הראשונים של השנה גוייסו 1.1 מיליארד דולר על ידי חברות ההיי טק, מה שמותיר על פי הערכת ראשי האיגוד, 400 מיליון דולר לששת החודשים הבאים.

כל הדוברים בכנס ציינו שהמצב הקשה הוא אומנם פועל יוצא של שווקי ההון, אולם בעיית המיסוי והמיסוי הכפול היא הבעיה החמורה ביותר.

יו"ר איגוד קרנות הון סיכון, יגאל ארליך, העריך שמתוך 2,500 חברות סטארט אפ הקיימות כיום כ- 1,200 יסגרו במהלך החודשים הבאים. מנכ"ל קרן הון סיכון, גיזה, זאב הולצמן, אמר שהחלטת שר האוצר להשוות את שיעור המס על משקיעים זרים לזה הנהוג בארצם אינה ברת משמעות, שכן רק במספר מועט של מדינות לא משלמים כלל מס לפי הקריטריונים של האוצר.

בתוך כך נודע, כי שר האוצר לשעבר, פרופסור, יעקב נאמן, שלח מכתב לשר האוצר סילבן שלום, בו ביקש לבטל כליל את המיסוי של משקיעים זרים על פרוייקטים מתחום ההון הסיכון.
נאמן ציין שהדבר אפשרי על ידי סעיף 16 לפקודת המסים ושהוא ושר האוצר לשעבר דן מרידור עשו שימוש בסעיף זה כדי לבטל מיסוי על משקיעים בעסקי הון סיכון בעבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by