בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העלמות מס של יזמים נחשפו בעזרת האינטרנט 

העלמות מס של יזמים נחשפו בעזרת האינטרנט

 
 
TheNet


היזמים העבירו לקרוביהם את חלקם במיזמי ההיי טק על מנת להתחמק מתשלומי מס; בעקבות הגילוי החלו במס הכנסה לסרוק באמצעות האינטרנט את כל העסקות של יזמים ישראלים עם חברות ציבוריות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בני משפחה וחברים של יזמי היי טק ישראלים הפועלים בחו"ל שנהנו מפטור ממס בישראל, קיבלו בחודשים האחרונים שומות מס על שמם בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים.
 
זאת, לאחר שמס הכנסה חשף, באמצעות האינטרנט, שהיזמים העבירו לקרוביהם את חלקם במיזמי ההיי טק, על מנת להתחמק מתשלומי מס לא רק בישראל אלא גם בחו"ל.

הדבר התגלה על ידי מפקח מס בעת שחיפש באינטרנט אחר חבויות מס של בעלי מיזם היי טק שנמכר לחברה ציבורית בארצות הברית. היזמים הישראלים ערכו תכנון מס מוקדם. מכיוון שהחברה האם של המיזם רשומה בחו"ל והם עצמם לא מתגוררים בישראל - חבות המס, אם תהיה, תיעשה בחו"ל.

ואולם מדיווחי החברה הציבורית בארצות הברית, שרכשה את המיזם הישראלי, עלה שערב העסקה בוצעו שינויים בשמות הבעלים או השולטים במיזם הישראלי. בעוד שמבחינת החברה הציבורית הזרה לא היה לעניין זה כל משמעות, במס הכנסה יוחס לעניין חשיבות רבה. נערך בירור ממנו עלה, כי היזמים הישראלים ביצעו את העסקה בשמם של בני משפחה וקרובים המתגוררים בישראל, כדי להימנע מלשלם מס בארה"ב על רווחיהם.

בעקבות הגילוי בתיק אחד, החלו במס הכנסה לסרוק באמצעות האינטרנט את כל העסקות של יזמים ישראלים עם חברות ציבוריות זרות, וכבר עלו ממצאים לפיהם מידע שדווח לבורסות בחו"ל הועלם מפקיד השומה בישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by