בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פוטרו מרבית עובדי נגהטק 

פוטרו מרבית עובדי נגהטק

 
 
TheNet


סגן נשיא בכיר בחברת האם, צורן: החברה מבצעת מהלך של התכנסות בתחומי המחקר והפיתוח בחיפה וכפר סבא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת צורן, שרכשה לפני שנה את חברת נגהטק תמורת 158 מיליון דולר בעסקת החלפת מניות, פיטרה את מרבית עובדי נגהטק והציעה לכמה מהם לעבור למרכז הפיתוח שלה בחיפה.

לטענת מנהלים בכירים בצורן, המהלך בוצע כחלק מהליך התייעלות וביטול "פעילויות בלתי מהותיות". בעת ביצוע הרכישה היו בקופת נגהטק 42 מיליון דולר במזומן, לאחר גיוס הון בהנפקה בבורסת נאסד"ק.
 
נגהטק הוקמה על ידי ד"ר אריה היימן, אריה גבריאלי ומשה חיות. החברה עסקה בפיתוח של שבבים המאפשרים להעביר שידורי וידיאו דיגיטליים באיכות גבוהה ממצלמות וידיאו וטלוויזיות למחשבים אישיים, דרך כניסה סטנדרטית למחשב האישי, מסוג USB. צורן מפתחת שבבים שנועדו לשיפור הביצועים של מכשירי ד.וי.די ושבבים למצלמות וידיאו דיגיטליות.

במאי 2000 גייסה נגהטק 42 מיליון דולר בהנפקת מניות ראשונה (IPO) בבורסת נאסד"ק, לפי מחיר של 12 דולר למניה ששיקף לחברה שווי של 180 מיליון דולר. מאז ההנפקה הידרדרה מניית החברה והגיעה למחירים של 6 עד 7 דולרים.

באוגוסט 2000 הודיעה נגהטק על מיזוג עם צורן, לפי שווי חברה של 158 מיליון דולר. בהודעה משותפת של החברות נאמר, כי בעלי המניות של נגהטק יקבלו 0.166 מניות צורן תמורת כל מניית נגהטק.

שלשום (שני) קיבלו מרבית עובדי נגהטק (ששינתה את שמה לצורן כפר סבא) מכתבי פיטורים. אחדים מהם קיבלו הצעה לעבור למרכז הפיתוח של צורן בחיפה. היימן אמר בתגובה, כי הוא אינו מעורה במתרחש בחברה. "אני מסתכל קדימה ולא מבזבז אנרגיות על היסטוריה. זה לא מעניין אותי מה קורה בחברה ואני גם לא שואל", אמר.

לדברי ד"ר יצחק שנברג, סגן נשיא בכיר לפיתוח עסקי בצורן, החברה מבצעת מהלך של התכנסות בתחומי המחקר והפיתוח בין המרכזים בחיפה וכפר סבא. "אנחנו מעבירים את הפעילויות העיקריות של צורן כפר סבא לצורן חיפה, כולל אנשי הפיתוח, ומבטלים פעילויות בלתי מהותיות". לדבריו, המהלך בוצע נוכח ניסיונות החברה לצמצם את העלויות הכפולות הנובעות מאחזקת שני מרכזי פיתוח. שנברג סירב לומר כמה אנשים קיבלו הצעה לעבור לחיפה וכמה פוטרו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by