בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סין גרשה אמריקאי שהורשע בריגול לטייוואן 
 
 
חדשות נענע 

שני אקדמאים נוספים מארה"ב נשפטו לעשר שנות מאסר; פאוול: מקריי העצורים בסין ייפתרו בקרוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סין גירשה הבוקר (רביעי) לסן-פרנסיסקו את האקדמאי האמריקאי ממוצא סיני, לי שאומין, שהורשע בריגול לטובת טייוואן. אמש נשפטו שני אקדמאים אמריקאים נוספים, גאו ז`אן וקין גאונגואנג, לעשר שנות מאסר באשמת ריגול.
 
הגירוש מתרחש שלושה ימים לפני שמזכיר המדינה האמריקאי, קולין פאוול, מגיע לביקור בסין, כאשר סין מעוניינת לשפר את היחסים בין המדינות, אשר ניזקוק בעקבות פרשת מטוס הביון לפני כמה חודשים.

פאוול אמר היום (רביעי) כי מספר מקרים של אקדמאים מארה"ב שעצורים בסין עתידים להיפתר בקרוב. לאחר פגישתו עם שר החוץ הסיני, טאנג ג`יאשואן, אמר פאוול כי הודעה רשמית של הסינים צפויה בתוך 42 השעות הקרובות. פאוול, השוהה כעת בוייאטנם, אמר לכתבים כי הוא חושב שיחסי ארה"ב-סין נמצאים כעת בעליה.

ארה"ב ממשיכה בינתיים במאמציה להבטיח את שחרורה של גאו, הסוציולוגית שנשפטה בעוון ריגול אמש. דובר מחלקת המדינה, פיליפ ריקר, אמר לכתבים: "אנו דנים בנושא עם הסינים וטוענים כי יש לשחררה מסיבות הומניטריות". בכיר המסייר עם פאוול באזור אמר כי ארה"ב ביקשה להיות נוכחת במשפטה של גאו, אך בקשתה נידחתה. "אנחנו מודאגים מחוסר השקיפות של התהליך המשפטי וממהירות מתן פסק הדין", אמר.

משפטה של גאו נמשך ארבע שעות ופרקליטיה טוענים כי הראייה היחידה נגדה היתה שהעתיקה מאמרים מפרסומי ממשלה רשמיים בנוגע ליחסים בין סין לטייוואן. בעלה נשבע כי לא ישקוט עד שחרורה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by