בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתגבש מנגנון פיקוח אמריקני ליישום הפסקת האש 
 
 
חדשות נענע 

המנגנון יכלול דיפלומטים ואנשי CIA ויוצג לצדדים כבר בימים הקרובים ; במקביל מעוניינים האמריקנים לשנות את מתכונת שיחות התיאום בעקבות כישלון המפגש אמש; שרון: הפגישות חשובות גם אם אין להן תוצאות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשל האמריקני מגבש בימים האחרונים מנגנון פיקוח חדש ליישום הפסקת האש בין ישראל לפלסטינים, כך חושפים הערב (חמישי) גורמים מדיניים; המנגנון החדש, שיורכב מאנשי CIA ודיפלומטים שיתפרסו בשטחים, אך לא בעמדות קבועות, יוצג לצדדים בתוך ימים ספורים.


 
 
בתוך כך, ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר היום כי יש חשיבות רבה בהמשך פגישות התיאום הביטחוניות בין הצדדים, למרות ההסתייגות האמריקניות. "יש חשיבות בקיום המפגשים. גם אם אין בהם תוצאות, לא פעם הם מנעו תקריות", אמר.

פגישת התיאום הביטחוני הופסקה הלילה ע"י נציגי ארה"ב בשיחות, עקב חילוקי דעות קשים בין נציגי ישראל לפלסטינים.
 

הפלסטינים: אם החיסולים יימשכו - לא יתקיימו מפגשים

 
גורם ביטחוני פלסטיני אמר הבוקר בעקבות המפגש, כי הפלסטינים לא יהיו מוכנים לקיים עם ישראל מפגש ביטחוני נוסף, כל עוד ישראל ממשיכה לנקוט במדיניות החיסולים ובחטיפת פלסטינים, תוך הפרת הריבונות הפלסטינית.

נציגי צה"ל טענו במפגש, כי הרשות אינה עושה דבר לעצור את התקפות הטרור על ישראל. הפלסטינים מתחו ביקורת על מדיניות החיסולים ודרשו חופש תנועה גדול יותר בשטחים.

בעקבות המפגש הטעון, אומרים היום גורמים אמריקנים כי יש לשנות בהקדם את מתכונת השיחות בין נציגי ישראל לפסלטינים.

ראש הממשלה הסתייג בצהריים מהדברים ואמר כי ייתכן כי מספר המפגשים יצומצם ויופרדו הפגיושת הנוגעות לשומרון ולרצועה, אך יש חשיבות בהמשך השיחות הביטחוניות בין המפקדים בשטח.

עוד הוסיף שרון בפני סיעת הליכוד, כי "יש סימנים ראשונים להצלחת מדיניות הקבינט".

 
 

קליינר: חצי מדינה תהפוך למחתרת

גורמים פלסטינים טוענים כי נציגי הרשות העבירו למשקיפים האמריקאיים שנכחו במפגש רשימה של 50 פעילי ימין יהודיים שאותם דורשת הרשות לעצור. גורמי בטחון ישראליים טוענים, עם זאת, כי נושא רשימת המבוקשים כלל לא עלה בפגישה.

יו"ר חרות, ח"כ מיכאל קליינר, אומר, בעקבות פרסום רשימת המתנחלים המבוקשים על-ידי הפלסטינים, כי "אם תיפול שערה משערות ראשם של המתנחלים המבוקשים חצי מדינה תהפוך למחתרת יהודית".

עוד מוסיף קליינר, כי אם יפגעו ב"מתנחלים המבוקשים" חצי מדינה תהפוך למחתרת יהודית. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by