בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד התקשורת: אינטרנט מהיר עד לסוף השנה 

משרד התקשורת: אינטרנט מהיר עד לסוף השנה

 
 
גיא גרימלנד, דה-נט

כך התחייב מנכ"ל המשרד במסיבת עיתונאים לרגל סיום חקיקת חוק הבזק; שר התקשורת: העיסוק בפורנוגרפיה החביא את אחד החוקים החשובים ביותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה בישראל יוכל כל צרכן ישראלי לבחור: את ספק האינטרנט המהיר שלו; את ספק שירותי הטלפון שלו; את ספק הטלוויזיה הרב ערוצית, ובקרוב גם את ספק שירותי הטלוויזיה האינטראקטיבית שלו.

דברים אלה אמר היום (חמישי) שר התקשורת, ראובן ריבלין, במסיבת עיתונאים שנערכה לרגל סיום הליך החקיקה של חוק "בזק" (תיקון 25 לחוק בזק), שמהיום יקרא חוק "התקשורת - בזק ושידורים".


 
מדובר בחוק שנועד לפתוח את ענף התקשורת לתחרות, משנה את משטר השידורים של חברות הכבלים ממשטר של זיכיונות למשטר של רישיונות, מאפשר לחברות הכבלים לספק שירותי טלפונים ואינטרנט מהיר, מסדיר את נושא הבעלויות הצולבות בתקשורת, את השימוש בתשתיות של חברת "בזק" וכיו"ב.

ריבלין אמר היום: " אחרי כל המעשה שהיה אתמול בכנסת, העיסוק בפורנוגרפיה הצליח להחביא את אחד החוקים החשובים ביותר בשנים האחרונות. יריית הפתיחה נשמעה אמש במליאת הכנסת והמתחרים כבר רצים. מהיום יצטרכו ספקי שירותי התקשורת להתחיל להזיע, כדי לשכנע אותנו לבחור בהם. הממשלה מחויבת לצמצום הפערים הטכנולוגיים והחברתיים, בין המגזרים השונים, בין ישובים שונים, בין שכונות מבוססות לשכונות הזקוקות לסיוע, ולכן, למשל, יוקמו כבר בשנה הקרובה עשרות מרכזים שכונתיים להדרכת מחשבים ואינטרנט בכל רחבי המדינה. עם התפתחות התקשורת האלחוטית הנייחת, תתרחב התחרות עוד יותר ותכלול גם תשתיות LMDS ובעתיד אולי תקשורת רחבת פס, גם באמצעות שירותי לווין. קבלת חוק התקשורת החדש על ידי הכנסת, מניע מחדש את שוק התקשורת הנייחת בישראל וגם בתקופה של משבר הוא עתיד להביא אלפי מקומות עבודה חדשים בתעשיית התקשורת הישראלית".

מנכ"ל משרד התקשורת, אורי אולניק, הסביר כי עתה משהושלמו הליכי החקיקה, למשרד התקשורת מחכה עבודה רבה. "חברות הכבלים יכולות מעתה להעביר שירותי תקשורת באמצעות הכבלים וכעת תתחיל התחרות באינטרנט מהיר ובשאר השירותים. אנחנו ערוכים לספק את הרישיונות לחברות ה-ISP והן תבחרנה איזה שירותים לספק. אני מאמין שנראה אינטרנט מהיר כבר עד סוף השנה. מבחינתנו המחסומים הוסרו", הסביר אולניק.

מנכ"ל המשרד אף התייחס להשפעה החיובית שיש לאינטרנט המהיר על המשק הישראלי. " אינטרנט מהיר יכול להביא לצמיחה גדולה בתעסוקה. בעתיד יהיה גם שילוב בין טלוויזיה ואינטרנט והתחרות תביא לכך שהמוצר יהיה יותר טוב. מחקרים בארצות הברית הראו כי פתיחת שוק התקשורת לאינטרנט מהיר נשאה פרי בהיקף של 100 מיליון דולר. אולי אצלנו הסכומים יהיו יותר נמוכים, אבל אין ספק שזה יאושש את המשק. דווקא בתקופה של מיתון, שהצמיחה היא של 1 אחוז, רואים ששוק התקשורת ממשיך לצמוח יותר מענפים אחרים. בכל מקרה אינטרנט מהיר הוא דבר יקר בכל העולם, וגם פה זה יהיה כך".

אולניק אף התייחס לשוק ה-VOIP ואמר: "כרגע כל הנושא של טלפונים דרך האינטרנט עדיין נמצא בניסוי בכל העולם, אבל זה מוצר שהולך ומבשיל. לא ברור אם נראה את זה כבר השנה, אבל בסופו של דבר זה יגיע. השוק פתוח ועכשיו צריך לתת לשחקנים לעבוד" סיכם אולניק את דבריו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by