בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לחץ על מיקרוסופט לדחות את השקת חלונות XP 

לחץ על מיקרוסופט לדחות את השקת חלונות XP

 
 
יניב קרן, דה-נט

גורמים שונים הודיעו כי הם מתכוונים לפעול באמצעים שונים נגד תוכניותיה של מיקרוסופט; החשש הגדול: מערכת ההפעלה החדשה תקטין את האפשרות לתחרות נגד מיקרוסופט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לחץ רב מופעל על חברת מיקרוסופט מצד מחוקקים, חברות מתחרות וגופים פרטיים, במטרה למנוע מן החברה להשיק את מערכת ההפעלה החדשה חלונות XP בחודש אוקטובר הקרוב. אתמול (רביעי) הודיעה קבוצה פרטית, כי היא מתכוונת להגיש תלונה לוועדת המסחר הפדראלית, נגד ענקית התוכנה ותוכניתה להשיק את מערכת ההפעלה החדשה. במקביל הודיע חבר הסנאט, צ`ארלס שומר, כי ביקש מוועדת המסחר הפדראלית וגורמים רגולטריים עסקיים אחרים לחייב את החברה לדחות את ההשקה המתוכננת, עד לשינויים בתוכנה שיאפשרו תחרות הוגנת.

 
הששוע הודיעה יצרנית התוכנה, אינטר טראסט (InterTrust), כי היא מתכוונת להגיש בקשה לשינוי בתביעה הנוכחית שלה נגד מיקרוסופט ולכלול בה צו מניעה נגד המערכת החדשה. זמן קצר לפני כן אמר התובע הכללי במדינה, כי הפרקליטות שוקלת גם היא בקשה לצו מניעה, על מנת שבית המשפט יוכל לדון בפוטנציאל הפגיעה שיש למערכת ההפעלה החדשה בתחרות חופשית.

לטענת מבקרי החברה, מיקרוסופט עושה שימוש במונופול שיש לה בתחום מערכות הפעלה, על מנת לחדור לשווקים נוספים ולכפות את עצמה תוך מניעת התחרות מצידם של יצרניות תוכנה אחרות.עוד טוענים המבקרים, כי החברה שילבה במערכת ההפעלה תוכנות חדשות רבות אשר שווקו בעבר כמוצרים נפרדים, מה שעשוי למנוע עוד יותר את התחרות מצד חברות אחרות.

הלחץ הכבד שמופעל כעת על החברה, מגיע בתקופה רגישה מבחינתה בזמן שמשרד המשפטים ו-18 המדינות שמעורבות בתביעה נגדה, מתכננות את הצעד הבא שינקטו נגד החברה. זאת לאחר שבית המשפט החליט בחודש שעבר להחזיר את הדיון בעניינה של מיקרוסופט לערכאה נמוכה יותר.

במקביל ממשיכים עורכי הדין של החברה לבחון אפשריות לפשרה אפשרית. ביום שני השבוע נפגשו, הפרקליטים עם הממונה על ההגבלים העסקיים ועם נציגי פרקליטות המדינה, לדיון מוקדם לקראת שיחות על הסדר, אולם עד כה לא נודע על החלטות משמעותיות שהתקבלו.
מיקרוסופט מסרה בתגובה, כי מערכת ההפעלה החדשה תיטיב עם הצרכנים ותעשיית המחשבים. "אלפי חברות מעורבות באופן פעיל במערכת החדשה וירוויחו משיווקה לצרכנים", אמר דובר החברה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by