בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פאוול סיים את ביקורו בסין 

פאוול סיים את ביקורו בסין

 
 
חדשות נענע 

סין הסכימה לחדש את הדיאלוג בנושא זכויות האדם וכן להשתתף בשיחות על מכירת טכנולוגיית הטילים הסינית; שני האקדמאים האמריקנים שהורשעו בריגול לטיוואן שוחררו מ"סיבות רפואיות" כמחווה לביקור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, עזב את סין הבוקר (ראשון) בתום ביקור של יום שנועד לבנות מחדש את היחסים בין ארצות הברית לסין.

פאוול אמר לעיתונאים כי סין הסכימה לחדש את הדיאלוג בנושא זכויות האדם וכן להשתתף בשיחות על מכירת טכנולוגיית הטילים הסינית. פאוול אומר כי הצליח לצמצם את חילוקי הדעות עם הסינים בכל הנוגע לייצוא נשק.
 
לדברי פאוול, הוא נתן הבטחה לסינים כי תוכנית ההגנה נגד טילים של ארה"ב לא תהווה איום כלפי סין וכי חלה התקדמות בדיונים שנערכו בין הצדדים בנוגע לייצוא הסיני של טכנולוגיית נשק וטילים.

עם זאת, הוסיף המזכיר, כי טרם הושגה הסכמה בנושאים מרכזיים הקשורים לסוגיה זו.

יצוין כי פאוול הוא האדם הבכיר ביותר בממשל בוש שהגיע לביקור בסין על מנת להכין את הקרקע לביקורו הצפוי של הנשיא בוש בבייג`ין, בחודש אוקטובר.

לקראת הביקור שחררה סין על תנאי את שני האקדמאים האמריקאים, גאו ז`אן וקין גואנגואנג, תוך 36 שעות בלבד מממועד הרשעתם בריגול לטובת טייוואן, על כך נידונו לעשר שנות מאסר. השחרור נעשה מ"סיבות רפואיות". גאו כבר עזבה את סין, ועדיין לא ברור מתי יעזוב קין.

"אני מאוד מרוצה מההחלטה", אמר פאוול אך הזהיר כי "המקרים הפרטיים הם רק סימפטום לבעייה האמיתית שהיא תהליך המעצר וההעמדה לדין בסין".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by