בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
6 שוטרים ו- 20 פלסטינים נפצעו בעימותים בהר הבית 
 
 
חדשות נענע 

מטח אבנים שהושלך לעבר רחבת הכותל הצית את התבערה: שער המוגרבים נפרץ וכוח מג"ב פרץ להר; כ- 20 מפגינים נעצרו במהלך העימות ומתפללים פונו מהכותל; הסכם בין ראשי הוואקף והמשטרה: איש מהמתפללים שהתבצרו לא ייעצר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כעשרה שוטרי מג"ב נפצעו בצהריים (ראשון) מידוי אבנים וכ-20 פלסטינים נפצעו משאיפת עשן ורימוני הלם שנורו על ידי השוטרים בתגובה להתפרצות האלימה; כ- 400 שוטרי מג"ב פרצו את שער המוגרבים ונכנסו להר בעקבות מטח אבנים שהושלך מכיוון המסגדים לעבר רחבת הכותל.

המשטרה סרבה להתיר את תפילות הערב במסגד אל-אקצא; כמה מאות המתפללים הפלסטינים שהתבצרו במסגד וסירבו לצאת הגיעו להסכם עם משטרת ירושלים לפיו לא יתבצעו מעצרים.

 

המשטרה: חלק מהפלסטינים נפצעו מאבנים של עצמם

הפלסטינים טוענים כי חלק מאנשיהם נפצעו מירי כדורי גומי; מפקד משטרת ירושלים, ניצב מיקי לוי, הכחיש את הדברים וטען כי 3 פלסטינים נפצעו בראש מאבנים שהשליכו חבריהם.

העימותים בין הצדדים התחדשו אחר הצהריים וכ- 30פלסטינים נעצרו, בהם בנו של ח"כ דראוושה; המתפללים היהודים פונו מרחבת הכותל; עימותים פרצו גם באיזור אבו-דיס.

 
טקס הנחת אבן הפינה לבית המקדש השלישי של נאמני הר הבית התקיים הבוקר (ראשון) בחניוןן גבעתי שליד סילואן. ראש התנועה, גרשון סולומון, הביע צער על כך אך הכריז כי יכבד את החלטת בג"צ.

חאתם עבד-אל-קאדר, מראשי הפתח` בירושלים הכריז כי הפלסטינים יגנו על המתחם בגופם וכי כל מתנחל או איש צבא שיגיע למקום לא ייצא חי.

עם זאת, אנשי הוואקף ואנשי מנגנון הבטחון הפלסטיני בלבוש אזרחי וללא נשק, יצרו שרשרת אנושית במטרה למנוע מכ- 3000 המתפללים הפלסטינים תושבי מזרח ירושלים, להתסיס את הרוחות.

ראש התנועה האיסלמית בישראל, השייח` איברהים צרצור, קורא הבוקר להרגיע את הרוחות ולהמנע מאלימות.
 
 

העולם המוסלמי מזהיר את ישראל מתוצאות חמורות של הטקס

נשיא המדינה, משה קצב, מפרסם הבוקר קריאה לראשי המגזר הערבי, לתושבי מזרח ירושלים, ולמנהיגי האיסלם לנהוג באיפוק ובאחריות היום בירושלים.

"אין להאמין למסע ההסתה כאילו יש לנו כוונה לפגוע במסגד אל אקצה ובקודשי האיסלם. הדיבורים על פגיעה כזו משוללים על יסוד, ונובעים מצרכים פוליטיים של הפלסטינים", לשון הודעת הנשיא.

שורה של מנהיגים ערביים קראו הבוקר לישראל למנוע את הנחת אבן-הפינה במתחם הר-הבית. מלך מרוקו מוחמד ה-6, שעומד בראש ועדת ירושלים, פנה למזכ"ל האו`"ם, קופי ענאן, וביקש ממנו לפעול בנושא.

שרי החוץ של ירדן ומצרים הזהירו את ישראל מפני תוצאות חמורות שעלולה לגרום הנחת אבן הפינה.

גורם ברשות הפלסטינית אמר הבוקר, עם זאת כי כלל לא בטוח שהרשות יודעת שנאמני הר הבית הניחו את האבן מחוץ לחומות העיר העתיקה, אולם נוח לרשות לשווק את הטקס הצפוי היום כפגיעה בקודשי האיסלם על רקע המשבר שבו מצוי ערפאת.

בשטחים תתקיים היום שביתת מסחר. יאסר עבד-ראבו, הממונה על ההסברה ברשות אמר הבוקר כי "ישראל מנהלת מדיניות משוגעת וגזענית הדוחפת את האזור להקצנה".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by