בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שריד: פתיחת המסעדות בת"א היא תגובה לכפייה הדתית 

שריד: פתיחת המסעדות בת"א היא תגובה לכפייה הדתית

 
 
חדשות נענע 

לדבריו לציבור החילוני נשבר מהלחץ הדתי וזוהי תגובתו האזרחית ההולמת; הרבנים לאו ומלכיאור מגנים את החלטת עיריית ת"א אך בורג אינו מגנה;
הרב בצרי: רון חולדאי הוא מכחיש שואה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, אמר היום (ראשון) כי פתיחת מסעדות ופאבים בערב ט` באב היא "תגובה אזרחית הולמת לכפיה הדתית שנפש הציבור בישראל נוקעת ממנה".

הציבור החילוני נשבר וזה המחיר שהממסד הדתי ישלם אם הוא לא יפחית מהלחץ - דברי שריד.
 
יו"ר הכנסת, אברהם בורג, אמר הבוקר לאחר תפילת ט` באב, שהתקיימה בכיכר רבין בת"א, כי הוא לא שופט ולא מגנה את עיריית ת"א על ההחלטה לאפשר לפתוח בתי קפה ומסעדות בעיר בערב ט` באב.

"השאלות הללו צריכות להיפתר בהדברות ולא על ידי חקיקה", אמר בורג. היועץ המשפטי של עיריית ת"א, עו"ד אחז בן ארי, אמר בראיחון לגל"צ כי העירייה לא הפרה חוק כשאישרה לבתי קפה ומסעדות לקיים מסחר בערב ט` באב, שכן אלו אינם מוגדרים מפורשות כ"בתי עינוגים".

בחוגים הדתיים מביעים זעם רב על החלטת עיריית תל אביב לאשר פתיחת בתי העינוגים בעיר.

הרב דוד בצרי האשים היום את ראש עירית תל אביב רון חולדאי כי הוא מכחיש שואה. "חולדאי מסוגל להכחיש את חורבן בית המקדש והריגת רבבות יהודים. בשנה הבאה הוא יבוא להכחיש גם את שואת יהודי אירופה. במדינה מתוקנת הוא היה צריך לעמוד לדין באשמת הכחשת שואה" אמר בצרי.

בסוף השבוע גינה הרב הראשי לישראל, הרב לאו, את ההחלטה. לדבריו בצעד זה ניתקה עיריית ת``א את זכות הזיכרון הקולקטיבי של העם, וביטלה את מורשת ההנצחה הלאומית.

סגן שר החוץ, הרב מיכאל מלכיאור, תקף גם הוא את ההחלטה. לדבריו "כנראה שבעיריית תל אביב חושבים שתושבי העיר לא צריכים לדעת על חורבן המקדש ובאטימותם הם מבדילים אותם משאר תושבי הארץ".

אתר Ynet מדווח כי ח"כ מיכאל קליינר הודיע כי ייזום הצעת חוק שתאסור פתיחת בתי אוכל ושעשועים בתשעה באב.

לדברי קליינר, החלטת חולדאי, לאפשר פתיחת בתי עינוגים ביום אבל דתי ולאומי, שמצויין בצום, פוגעת בחלק מהציבור החילוני לא פחות מבציבור הדתי.

"חבל", אמר קליינר, "שבשעה שהפלסטינים מפגעים בנו בנשק, יוזם חולדאי פיגוע רוחני ומפלג את העם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by