בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז הנחה למנוע התעללויות באוכלוסיה הפלסטינית 

מופז הנחה למנוע התעללויות באוכלוסיה הפלסטינית

 
 
חדשות נענע 

אמר לחיילים בחברון כי אין שום צידוק לפגוע במזיד בפלסטיני; הבוקר נחשף מקרה התעללות של חיילי "שמשון" בנוסעי מונית פלסטינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, הנחה היום (ראשון) קצינים בכירים בפיקוד המרכז למנוע מקרים של התעללויות הבאוכלוסייה פלסטינית על ידי חיילים ולרענן את ההוראות, הקובעות כי אין לפגוע בחפים מפשע.

 
בעת ביקור שערך מופז הבוקר בחברון, אמר לחיילים כי "יש להקל ככל האפשר על האוכלוסייה האזרחית הפלסטינית".

"אין שום צידוק לפגוע במזיד בפלסטיני, זה מגדיל את עוצמת השנאה ומוסיף עוד פלסטיני למעגל האלימות. עלינו לשמור על ערכי המוסר של צה"ל", הוסיף הרמטכ"ל.

צה"ל פתח בחקירה אודות חשדות חמורים שנחשפו היום, להתעללות חיילים בתושבים פלסטינים בדרום הר חברון. התקרית, שבמהלכה התעללו 21 חיילי "שמשון" ב-9 פלסטינים אירעה ביום שני שעבר והתושבים התלוננו בפני ארגון זכויות האדם "בצלם".

ארבעה מתושבי הכפר סמוע סיפרו לתחקירן של "בצלם" כי החיילים עצרו אותו בעת שנסע במונית יחד עם עוד שלושה נוסעים.

לדבריו, מיד לאחר שנעצרה המונית החלו החיילים להכות את הנוסעים, השחיתו החיילים את המונית בעודם מאיימים על הנהג ואחד החיילים ניקב את ארבעת צמיגי המונית.

הפלסטינים טוענים כי החיילים הכריחו אותם להתעמת בינהם ולהכות אלה את אלה, תחת איומי נשק.

דובר צה"ל מסר בתגובה כי מפקד גדוד שמשון מנהל תחקיר בעקבות התקרית ואישר כי החיילים נהגו בתקיפות כלפי יושבי המונית, חתכו את צמיגי המוניות והכריחו את הנוסעים להתעמת ביניהם.

דובר צה"ל הוסיף כי כל חייל שהיה מעורב בתקרית יועמד לדין וייענש משמעתית בחומרה. "צה"ל מגנה בתוקף אירועים בהם נוהגים חיילים באלימות כלפי חפים מפשע, ויטפל נקודתית בכל מפירי ההוראות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by