בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ספקיות האינטרנט יקבלו רישיונות תקשורת בינ"ל 

ספקיות האינטרנט יקבלו רישיונות תקשורת בינ"ל

 
 
TheNet

הרישיונות יחסכו לספקיות האינטרנט עשרות מיליוני שקלים בשנה ויאפשרו גישה ישירה ל"שדרת האינטרנט הבינלאומית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד התקשורת מתכוון להעניק לספקיות האינטרנט גישה ישירה לרשתות תקשורת בינלאומיות ללא צורך בתשלום לספקיות התקשורת הבינלאומית (בזק בינלאומי, ברק וקווי זהב). רישיונות התקשורת הבינלאומית יינתנו לספקיות האינטרנט במסגרת התוכנית לפתיחת שוק התקשורת לתחרות, בתחילת 2002.
 
פתיחת השוק לתחרות תשפר את יכולתן של ספקיות אינטרנט שאין להן כיום גישה ישירה לתקשורת בינלאומית (ולכן אין באפשרותן להתחבר ישירות ל"שדרת האינטרנט" הבינלאומית), להתחרות בשירותי האינטרנט שמספקות שלוש חברות התקשורת הבינלאומית.

רישיון תקשורת בינלאומית יחסוך לספקיות האינטרנט עשרות מיליוני שקלים בשנה, אותם הן משלמות כיום לזכייניות התקשורת הבינלאומית. על פי סקר של חברת המחקר IDC, הסתכמו הכנסות ספקיות האינטרנט ב-2000 ב-123 מיליון דולר. להערכת החברה, הכנסותיהן של הספקיות ב-2001 יסתכמו ב-160 מיליון דולר.

משרד התקשורת לא אישר את בקשת חברת הסלולר סלקום לספק שירותי תקשורת בינלאומית למנוייה בלבד. סלקום לא השתתפה במבצע שיוך המנויים לחברות התקשורת הבינלאומית ונימקה זאת בקשיים טכניים.

עם פתיחת שוק התקשורת הבינלאומית והפנים ארצית למפעילים נוספים מתכוונת סלקום לקבל רישיון מפעיל ולהציע למנוייה חבילות שירות משולבות של תקשורת סלולרית תקשורת נייחת ותקשורת בינלאומית.

ואולם, מנוסח בקשת הרישיון שהציגה סלקום למשרד התקשורת עולה, כי היא אינה מתכוונת להיות ספקית תקשורת בינלאומית לכל דורש, אלא למנוייה בלבד. משרד התקשורת נוטה לחייב את סלקום ואת החברות האחרות שיקבלו רישיון תקשורת בשירות אוניברסלי, כלומר שירות לכל דורש.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by