בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האנטי וירוס נורטון לא מתמודד עם תולעת הסירקאם 

האנטי וירוס נורטון לא מתמודד עם תולעת הסירקאם

 
 
TheNet

באג בתוכנות האנטי וירוס של נורטון לשרתים הביא לכך שבשבוע האחרון תולעת הסירקאם הצליחה לחדור לארגונים רבים ולגרום לנזקים כבדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שבוע וחצי אחרי שהגיחה לאוויר העולם, תולעת הסירקאם ממשיכה להתפשט ולגרום צרות. היום (ראשון) מתברר כי חור בהגנת תוכנת האנטי וירוס נורטון ל- GATEWAYS, נחשפה על ידי התולעת.
 
התוכנה אמורה לחסום וירוסים ברמת השרת, אך בגלל החור, הצליחה תולעת הסירקאם לחדור בשבוע האחרון לארגונים רבים ולגרום לנזקים כבדים. לא רק תוכנת האנטי וירוס נורטון סובלת מהבעיה. מסתבר שעוד תוכנות אנטי וירוס לא מצליחות להתמודד עם התולעת הקטלנית.

לעומת זאת, יצרני תוכנות האנטי וירוס סופוס ומק`אפי, טוענים שהמוצרים שלהם חסינים בפני הבעיה. "הבעיה הזו נדירה למדי. כל חצי שנה בערך מגיע וירוס שמשכתב מחדש את הכללים וגורם לבעיות. נראה שכך הוא המקרה עכשיו", הסביר דובר חברת סימנטק, יצרנית נורטון, שטוען כי הבעיה היא רק בתוכנה לשרתים, ואילו האנטי וירוס השולחני של נורטון מסוגל להתמודד עם הסירקאם, בתנאי שהוא מעודכן.

על פי הדובר, הבעיה נובעת מיכולתו של הסירקאם לשלוט ב- headers החבויים של הדואר האלקטרוני שהוא שולח. ה- header השונה מטעה את תוכנת הסריקה לחשוב שאין למכתב קבצים מצורפים וכך מצליחה התולעת לחדור את תוכנת האנטי וירוס.

נוכח כל הנזקים שגרמה תולעת הסירקאם, טוענים מומחים כי דבר זה מצביע על כך שתוכנות אנטי וירוס רבות עובדות בצורה בלתי יעילה. חלק מהטענות הללו מגיעות מחברות כגון פינג`אן הישראלית. החברה מייצרת מוצרים נגד קוד עוין, הפועלים בשיטות שונות לעומת תוכנות האנטי וירוס פופולאריות, ולכן, לטענתה, לא סובלת מהבעיות שיש לתוכנות האנטי וירוס.

עד עתה לא שיחררה חברת סימנטק עדכון לבעיה באתר האינטרנט של החברה, אבל בהודעה שפורסמה נאמר כי היא מבקשת מלקוחות שנתקלו בבעיה ליצור עמה קשר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by