בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החשש: מכונית התופת בפסגת זאב נועדה למוטט בניין מגורים 
 
 
חדשות נענע 

2 פצועים קל בפיצוץ מכונית תופת בחניון תת-קרקעי ברחוב מזל גדי בשכונת גבעת זאב בי-ם; 'תאונת עבודה' מנעה פיגוע קשה יותר; ניצב מיקי לוי: ישנן התרעות נקודתיות לפיגוע בירושלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בשירות הביטחון הכללי העריכו הלילה (ראשון-שני) כי מחבלים פלסטיניים ניסו למוטט אתמול בניין מגורים בשכונת פסגת זאב בירושלים, באמצעות פיצוץ של מכונית תופת בחנייה התת-קרקעית של המבנה.
 
 
התכנית נכשלה בנס, לאחר שרק חלק קטן מהמטען התפוצץ, מבלי שגרם לנזק רציני בבניין.

במשטרה לא מיהרו לקפוץ למסקנות "עד שלא ימצאו המחבלים, מדובר בספקולציה שטובה כמו כל ספקולציה אחרת", אמר מפקד מחוז ירושלים, ניצב מיקי לוי, שהעריך אמש כי ייתכן שהמכונית שהתפוצצה הוצבה במקום מחוסר ברירה לאחר שהמחבלים הבחינו בכוחות ביטחון באזור.

בראיון לחדשות ערוץ 2 הוסיף לוי כי המכונית נגנבה מירושלים לפני כשנה, ובתוכה הוטמנו שני בלוני גז וכמה רימוני יד, ועדיין לא ברור היכן היתה הכוונה להטמינה. לוי הוסיף כי היה שמח מאד אילו דיירי הבנינים שיש בהם חניונים כאלה היו סוגרים אותם בשעות הלילה.
 

פיגוע קשה נמנע

פיצוץ המכונית אירע אחה``צ בחניון תת-קרקעי ברחוב מזל גדי מספר 7 בשכונת פסגת זאב בירושלים. שני בני אדם נפצעו באורח קל מהלם ושאיפת עשן.

בגל``צ דווח כי סמוך למקום הפיגוע ניסו צעירים יהודים לבצע מעשה לינץ` בשני ערבים. הצעירים הערבים נמלטו מהמקום לאחר שהוכו באלות.

"אין ספק שאם היה המטען מתפוצץ היה גורם לנזק הרבה יותר גדול ויתכן גם פגיעה בנפש", אמר אמש מפכ``ל המשטרה, תת-ניצב שלמה אהרונישקי.
 
 

היערכות משטרתית גבוהה בשל התרעות

לדברי המפכ``ל, בחודשים האחרונים מתקבלות התרעות רבות על ניסיונות של חוליות לחדור לתחומי ישראל. "פריסת כוחות המשטרה בשטח", אומר אהרונישקי, "הנוכחות והעירנות מביאים לצמצום הפיגועים. הניסיון של היום הסתיים ללא נפגעים".

אהרונישקי ציין כי קיימות התרעות על אפשרות לפיגוע בירושלים ובערים נוספות, חלקן כלליות וחלקן נקודתיות יותר, והמשטרה פורסת את כוחותיה בהתאם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by