בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בניגוד למצופה: תולעת המחשבים "קוד אדום" לא תקפה 

בניגוד למצופה: תולעת המחשבים "קוד אדום" לא תקפה

 
 
TheNet

התולעת פוגעת בארגונים ממשלתיים; ארגוני אבטחת מידע שעקבו אחר התנועה בשדרת האינטרנט לא חשו בכל פעילות חריגה; במהלך היום יתקבלו מסקנות סופיות לגבי היקף הנזקים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למרות אזהרות חמורות של ארגוני אבטחת מידע וגורמים בממשל האמריקאי, אודות סכנה שעשויה להיגרם בשל התפשטות וירוס התולעת "קוד אדום", לא נרשמה הלילה (בין שלישי לרביעי) כל פעילות מיוחדת ולמעשה לא ברור אם התולעת תקפה כלל.

 
במשך הלילה עקבו ארגוני אבטחה אחר התנועה בשדרת האינטרנט, אבל לא נרשמה כל פעילות חריגה. מהירות העברת המידע באינטרנט היתה כמו בכל יום.

למרות זאת עדיין לא ברור האם הסכנה חלפה באופן מלא. "ייקח לנו עוד זמן עד שיתקבלו מסקנות סופיות", מסביר מנהל FBI בהמרכז הלאומי להגנה על תשתיות ארצות הברית, רונלד דיק. על פי הערכת ה-FBI יותר ממיליון אנשים הורידו את טלאי האבטחה של מיקרוסופט. "הפרסום הרב בתקשורת על התולעת היווה שירות חשוב לציבור", מסביר דיק מדוע לא נפגעו מחשבים רבים.

"זה דומה לבאג 2000 מאחר וכולם היו מוכנים לוירוס", מספר סגן נשיא בחברת אטסטו טכנולג`יס, רבי ונקטסאן וממשיך ואומר "מאחר וכולם הגנו על עצמם כל התקיפה הפכה לכישלון".

הממשל האמריקאי יצא הלילה בהודעה הטוענת כי התולעת לא פגעה באתרי הבית הלבן והפנטגון, אך עדיין יש לחכות עוד יום נוסף כדי לאמוד את היקף הנזקים. "כרגע כל מרכזי השלטון לא מדווחים על פעילות חריגה הקשורה לתולעת קוד אדום", הסביר דיק.

כבר שלשום (שני) הזהירו חברת מיקרוסופט והמרכז הלאומי להגנה על תשתיות ארצות הברית מפני תקיפתה של התולעת. כזכור, לפני שבוע וחצי שיבשה התולעת את פעילותם הסדירה של מאות אלפי שרתי אינטרנט, הפועלים על מערכת ההפעלה חלונות 2000 או חלונות NT ועושים שימוש בתוכנת השרת של מיקרוסופט IIS בגירסת 4.0 או 5.0.

כך למשל, ב-20 ביולי הותקפו האתרים של הבית הלבן והפנטגון על ידי התולעת. מומחי ההגנה של האתר הבית הלבן העבירו אותו זמנית לכתובת אחרת, וכך הצליח להתגונן מפני ההתקפה. "נקטנו בצעדי מנע כדי למזער את ההשפעה של הווירוס" אמר דובר הבית הלבן בזמנו, שסירב אז להיכנס לפרטים נוספים בנושא.

תולעת הקוד האדום סורקת את האינטרנט, מאתרת שרתי IIS ומתקינה את עצמה בזיכרון המערכת. בהמשך היא דוגרת במערכת עד שבתאריך מסוים היא מציפה את עצמה ומדביקה את שרתי האינטרנט.

ההערכות הן שעד כה הדביקה התולעת 200 אלף שרתי אינטרנט ברחבי העולם, חשוב לציין, כי התולעת אינה פוגעת במחשבים של המשתמש הביתי, אלא רק בשרתי אינטרנט, שכאמור עושים שימוש בתוכנת השרת של מיקרוסופט IIS הפופולארית. מיקרוסופט כבר דאגה לטפל בבעיה ושיחררה טלאי מיוחד המטפל בבעיה.

חשוב לציין, כי בניגוד לאזהרות הללו, טוענים מספר מומחים לאבטחת מידע, כי מדובר "בסערה בכוס מים" וכי הנזק האמיתי שהתולעת גורמת הוא נמוך למדי.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by