בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל ממשיכה במדיניות החיסולים 
 
 
חדשות נענע 

המטבחון דו היום שעות ארוכות בהסלמה במצב, אך לא החליט על צעדים חדשים, אלא על המשך מדיניות "הסיכול הממוקד"; גורמי ביטחון מזהירים מפיגועי נקם בעקבות החיסול בשכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שרי המטבחון התכנסו היום (רביעי) לדיון בהסלמה במצב, אך לא קיבלו החלטה אופרטיבית חדשה, אלא סיכמו על המשך מדיניות "הסיכול הממוקד".

שר החוץ, שהוביל את הקו המתון בישיבה, אמר כי "אין לתקוף את ערפאת, אלא את הטרור". פרס שוחח אחה"צ עם עמיתו המצרי, אחמד מאהר, ופירט באוזניו את הסיבות לתקיפת צה"ל. פרס אמר כי "ישראל פועלת רק במטרה להגן על עצמה". פרס הוסיף כי ישראל מסכימה להצבת משקיפים באזור החיכוך ברפיח.
 

מהמוצלחות בפעולות צה"ל

 
הלוויתם של ששת אנשי החמאס ושני הילדים שנהרגו אתמול בפעולת צה"ל התקיימו היום בשכם; במהלך ההלוויה קראו ראשי החמאס לבצע פיגוע גדול נגד ישראל. הרשות הפלסטינית הכריזה על יום אבל ובמזרח י-ם הוכרזה שביתה כללית; חברי הכנסת הערביים לא הורשו לבסוף להכנס לשכם, ולכן לא השתתפו בהלוויה.

בירי על מטהו של ג`מאל מנסור, הממוקם סמוך למבנה של המשטרה הפלסטינית, נהרגו כאמור שמונה אנשים ונפצעו עשרה, מתוכם שלושה פצועים קשה. בין ההרוגים: מנסור עצמו, ג`מאל סלים, בכיר נוסף בזרוע המדינית של החמאס ושני ילדים בני שמונה ועשר. במקום התקיימה ישיבה לתאום בין עמדות החמאס לראשי האינתיפאדה.

גורמים מדיניים טוענים, כי היירוט והחיסולים יימשכו, זאת היות ו"מדיניות זו יעילה", עוד ציינו הבכירים, כי יש כוונה אף להגביר פעולות אלה; ראש הממשלה אמר אמש, כי מדובר בפעולות למניעת מעשי רצח מהצד הפלסטיני, וכי הפעולה בשכם היא "מהמוצלחות בפעולות צה"ל"

בתוך כך, גורמי ביטחון ממשיכים היום להזהיר ממוטיבציית-שיא, כלשונם, של אירגוני הטרור הפלסטינים לבצע פיגועי ראווה בישראל.


 

שר הביטחון: החיסול חסך חיים של מאות אנשים

 
שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אמר אמש בכינוס בבית ציוני אמריקה כי "הפגוע במפקדה הזו חסך חיים של מאות רבות, ורק אני וכמוני יודעים לאן היו מועדות פניהם ומה הם הכינו".

ראשי מערכת הביטחון אומרים כי פעילי החמאס שחוסלו אמש היו אחראים לשורה של פיגועים קשים, וביניהם הפיגוע בדולפינריום.

עוד נטען כי מפקדת החמאס בשומרון ביצעה, בין היתר, את הפיגועים בכניסה לקניון השרון בנתניה, סמוך לאוטובוס בכפר-סבא וסמוך לתחנת הדלק בנווה-ימין. בפיגועים הללו ובפיגועים נוספים שעליהם אחראית המפקדה נהרגו 37 אזרחים ישראלים ולמעלה מ-370 נפצעו.

לאחרונה העבירה ישראל רשימה של שמות פעילי חמאס מבוקשים לרשות הפלסטינית, אולם הרשות לא עשתה דבר כדי לעצור אותם.

דובר צה"ל מסר כי כוחות צה"ל ימשיכו לפגוע נקודתית במחבלים אשר בכוונתם לבצע פעילות טרוריסטית נגד ישראל.


 
 

איום על חיי ישראלים ואמריקנים ברחבי העולם

 
ארגון "גדודי השיבה" של הפתח` מאיים לפגוע בישראלים ובאמריקנים בישראל וברחבי העולם. בהודעה שנשלחה למשרדי סוכנות הידיעות הצרפתית בביירות נאמר כי הנשק של אנשי "גדודי השיבה" יופנה נגד מטרות ישראליות ואמריקניות בתוך ישראל ובכל מקום אחר.

בהודעה נאמר עוד כי "הנשיא הציוני בוש יזכה לעונש דמים בינלאומי על תמיכתו בפשעי שרון".

יצויין כי ארה"ב ובריטניה גינו בחריפות את החיסול בשכם. ארה"ב אף ציינה כי היא רואה בו הפרה של הפסקת האש.

שרון מתכוון לקיים שיחות טלפון הבוקר לבוש ולראשי מדינות אירופה, על מנת להסביר שההתקפה בשכם היתה פעולה הגנתית שכל מדינה רשאית וחייבת לנקוט בה, לדבריו. מלשכתו נמסר כי לא אחת נמנע צה"ל מהתנקשות במבוקשים, בשל החשש שבפעולה יהרגו גם חפים מפשע. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by