בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
0:2 למחשב? 

0:2 למחשב?

 
 
גיא, גרימלנד, דה-נט 

בחודש אוקטובר הקרוב יתמודד אלוף העולם בשח, ולאדימיר קראמניק, מול תוכנת השח הטובה ביותר בעולם, Deep Fritz; ב-1997 זה נגמר בניצחון של Deep Blue על גארי קאספרוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלוף העולם בשח, ולאדימיר קראמניק, עתיד לפגוש את תוכנת המחשב לשח, Deep Fritz, לקרב מוחות, שייערך בחודש אוקטובר בבחריין, במטרה לגלות מיהו שחקן השח הטוב ביותר בעולם. התחרות תקרום עור וגידים בדיוק 4 שנים אחרי שאלוף העולם לשעבר, גארי קאספרוב, הפסיד בתחרות שח למחשב "כחול עמוק" Deep Blue בתוצאה 3.5 - 2.5.
 
קראמניק שהביס ללא קושי את קאספרוב בתחרות שנערכה לפני כשנה בלונדון דיי בטוח כי יוכל לנקום בשמו של קאספרוב ולזכות בפרס של 1 מיליון דולר.

"אני יודע שאני חייב להתכונן ולשחק כמיטב יכולתי ואני מקווה שזה יספיק בשביל לנצח", אמר האלוף, בן ה-26. למרות זאת חולק קראמניק כבוד לתוכנת השח הטובה בעולם, "בניגוד לפריץ` אני לא יכול לעבד 5 מיליון פעולות בכל שניה", הסביר הרוסי והוסיף " אשמח מאוד לצעד אחד בשניה". מצד שני קראמניק טוען כי לבני אנוש יש יתרון על פני מחשבים, "לבני אדם יש יתרון בתכנון אסטרטגיות ולכן אנחנו יכולים לתכנן מהלכים לטווח ארוך בצורה טובה יותר מאשר מחשבים".

כאמור, קראמניק יזכה ב-1 מיליון דולר אם יזכה בתחרות הקרויה "המוח של בחריין", המיוחצנת תחת הכותרת "הצ`אנס האחרון של האינטליגנציה האנושית להשיג עליונות על פני המכונה".

הוא יזכה ב-800 אלף דולר אם ינצח ב-8 משחקים ברציפות ו-600 אלף דולר אם יפסיד. בתום מסיבת עיתונאים שנערכה אמר בציניות פרנס מורש, אחד היוצרים של Deep Fritz, כי לא נראה לו שהתוכנה סובלת מחששות כלשהם מהעימות הצפוי.

"איננו מוטרדים", אמר מורש, "איננו יכולים לשנות כלום כרגע".

אחד המומחים בעולם לשח, ריימונד קין, מנבא ניצחון לקראמניק. לדעתו היתרון הגדול שהיה למחשב "כחול עמוק" על קאספרוב ב-1997, ימחק בבחריין וקראמניק אפילו יוכל לנוח בין המשחקים.

"יכול להיות שיום אחד מחשבים יהיו יותר חזקים מאשר שחקנים אנושיים, אבל אני עדיין חושב שיש לנו 10, 15 שנה להתחרות מול מחשבים", הסביר קראמניק.

מפתח אחר של Deep Fritz , פרדריק פרידל מספק זווית ראיה מעט שונה על כל העניין: "זה לא יהיה סוף העולם אם מחשב יזכה בתואר `שחקן השח הטוב ביותר בעולם`. אם זה יקרה פשוט יוציאו את המחשבים מטורנירים שנערכים ואנשים ימשיכו לשחק".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by