בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברגותי: "המאבק הפלסטיני יחריף" 
 
 
חדשות נענע 

"נסיון החיסול השפל והפחדני נועד להשקיט את קולה של האנתיפאדה" אמר ברגותי; פרס כועס על בן אליעזר, שלא עדכן אותו על הפעולה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"פעולת חיסול מהסוג שבו נקטה ישראל אתמול יובילו רק להגברת האינתיפאדה" כך אומר הבוקר (ראשון) ראש התנזים, מראוון ברגותי.

 
בראיון לגלי צה"ל טען ברגותי כי הפעולה היתה נסיון ישראלי לחיסולו: "ניצלנו הפעם מניסיון החיסול השפל והפחדני של אריאל שרון, שנועד להשקיט את קולה של האינתיפאדה. אבל המאבק הפלסטיני ימשך, ויחריף".

מפקד המודיעין הכללי הפלסטיני, אמין אלהינדי, הודיע היום כי הפלסטינים החליטו להשעות את המפגשים הבטחוניים עם ישראל. בראיון שנתן לרדיו פלסטין הדגיש אלהינדי כי הרשות אינה גונזת את תכנית טנט. אולם, הוא קרא לפלסטינים "שלא לעשות דין לעצמם" ולפגוע במשתפי פעולה.

בתוך כך הביע הבוקר שר החוץ, שמעון פרס, מורת רוח מכך ששר הביטחון, בנימין בן אליעזר, לא עדכן אותו ואת שאר חברי המטבחון בדבר הפעולה.

"עקב קריאת ערפאת להפסקת-אש ראוי היה להביא את הפעולה לאישור" אמר פרס.
 

טילים על שומר הראש

מסוקים ישראלים ירו אתמול (שבת) שני טילים לעבר רכב בו נסעו שני מאבטחיו של מזכ"ל הפת"ח, מרוואן ברגותי - כך דווחו מקורות פלסטינים. הפלסטינים מדווחים כי מאבטח אחד נפצע קל. בנוסף, נפצע קל פלסטיני בן 70 שעבר סמוך למקום.

גורמי בטחון אומרים כי היעד לתקיפה לא היה ברגותי, אלא מוהנד אבו חלאווה, המאבטח שנפצע, שהוא איש כוח 17, האחראי לרצח בני הזוג כהנא.

הדבר אירע בסמוך למשרד הראשי של תנועת הפת"ח בגדה, בו יושב ברגותי. על פי הדיווחים, מסוק צה"לי חג באוויר בעת האירוע.

"הפגזים נורו על הרכב שהיה מאחורי זה שבו נסעתי" אומר ברגותי לעיתונאים "זוהי הסלמה חמורה מאד, והעולם הערבי מתבקש להגן על אלה שמגינים על כבודו".

אתר החדשות Ynet ציטט את מזכ"ל הפת"ח באומרו: "לכבוד הוא לנו להמשיך ולהילחם על חירותנו, והניסיונות האלה של ישראל לא ירתיעו אותנו מלהמשיך ולהקריב את עצמנו למען חירותנו ועצמאותנו, ואנו נמשיך במאבק ולא נירתע". ברגותי הוסיף כי "על ישראל לדעת שהיא תשלם על הניסיון היום לחסל פעיל פת"ח מחיר יקר מאד; עם ממשלת שרון צריך להילחם, ואין מקום לשאת ולתת עימה"."הפגזים נורו על הרכב שהיה מאחורי זה שבו נסעתי" אומר ברגותי לעיתונאים "זוהי הסלמה חמורה מאד, והעולם הערבי מתבקש להגן על אלה שמגינים על כבודו".

אתר החדשות Ynet ציטט את מזכ"ל הפת"ח באומרו: "לכבוד הוא לנו להמשיך ולהילחם על חירותנו, והניסיונות האלה של ישראל לא ירתיעו אותנו מלהמשיך ולהקריב את עצמנו למען חירותנו ועצמאותנו, ואנו נמשיך במאבק ולא נירתע". ברגותי הוסיף כי "על ישראל לדעת שהיא תשלם על הניסיון היום לחסל פעיל פת"ח מחיר יקר מאד; עם ממשלת שרון צריך להילחם, ואין מקום לשאת ולתת עימה".

דובר צה"ל סירב להתיחס לנושא.

ח"כ עזמי בשארה אמר בתגובה לאירוע כי בניסיון הזה עולה ממשלת ישראל למסלול של עימות כולל עם העם הפלסטיני בכל מקום ובכל זמן. "בעבר ניסו כובשים רבים את מדיניות זו אך סופם היה שהתקפלו ונכנעו".

הרשות הפלסטינית מגנה בחריפות את ניסיון הרצח וקובעת כי ישראל תהיה האחראית לתוצאות ההסלמה בשטח. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by