בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה וצפון קוריאה - חודשה הברית 
 
 
חדשות נענע 

נשיא צפון קוריאה סיים אמש את ביקורו ברוסיה בביקור במתקני תוכנית החלל הרוסית; שתי המדינות חתמו במהלך הפיסגה על 'הצהרת מוסקבה' לשיתוף פעולה אסטרטגי וכלכלי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא צפון קוריאה, קים ז`ונג איל, סיים אמש (ראשון) את ביקורו ברוסיה לאחר ביקור במתקני תכנית החלל הרוסית, במהלכו אף הצהיר כי צפון קוריאה תמשיך לפתח טילים בליסטיים.

במהלך הביקור, שאף הצליח לעורר דאגה בוושינגטון, חתמו קים ונשיא רוסיה פוטין על `הצהרת מוסקבה` הקוראת לחידוש הקשרים בין רוסיה לבעלות בריתה הישנות והמעגנת את שיתוף הפעולה האסטרטגי והכלכלי בין המדינות.
 

לא נשגר טילים עד 2003

עם זאת, קים התחייב בסוף השבוע כי ארצו תדבוק בהחלטתה שלא לשגר טילים בליסטיים עד לשנת 2003.

קים אמר את הדברים בפגישה שנערכה בינו לבין נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, אשר הפריכה את חששה של ארצות הברית מן היכולת הגרעינית של צפון קוריאה.

שתי המדינות אף חתמו על אמנה האומרת כי "הפגישה היא ציון דרך היסטורי במאמצים לחזק את השלום והבטחון באסיה ובעולם". בנוסף, נכתב באמנה כי צפון קוריאה מכריזה כי תכנית הטילים שלה היא "שוחרת שלום באופיה ולא מציבה איום לשום מדינה המכירה בריבונות המדינה".

ההצהרה ממשיכה את התחייבותה של צפון קוריאה מ- 1999 אשר אמרה כי היא מוכנה להפסיק ניסוי וייצוא של טילים כדי לחזק את קשריה עם ממשלת ארה"ב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by