בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מת מפצעיו המחבל שביצע הפיגוע בקרייה 
 
 
חדשות נענע 

10 בני אדם נפצעו בפיגוע הירי; חייל ושוטר תנועה ירו במחבל ופגעו בו, בעת שניסה להמלט; המחבל: ישראלי תושב מזרח ירושלים, נשוי ואב ל-3

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המחבל שביצע בצהריים את פיגוע הירי בצומת הקרייה, בתל אביב נפטר הערב (ראשון) מפצעיו בבית החולים איכילוב בעיר.
 
התנגש בעמוד כשניסה להמלט. זירת האירוע היום בצהריים (ערוץ 1)
 התנגש בעמוד כשניסה להמלט. זירת האירוע היום בצהריים (ערוץ 1)   
מוקדם יותר הוצא צו-איסור פרסום על שמו ועל תמונתו, עם זאת הותר לפרסם שמדובר בערבי-ישראלי תושב מזרח ירושלים, בשנות השלושים לחייו.

עשרה חיילים ואזרחים נפצעו בפיגוע הירי שאירע מעט לפני השעה 12:30 סמוך לשער ויקטור, במחנה `הקרייה`, ברחוב קפלן בתל-אביב.

המחבל המפגע נפגע אנושות בראשו לאחר שמכוניתו התנגשה בעמוד, ונפגע גם מירי שנפתח לעברו על ידי קצין צה"ל ושוטר שניסו לעוצרו.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי המחבל, אב ל- 3, ממזרח ירושלים, אינו בעל עבר פלילי או חבלני. הוא הגיע למקום, ירד מהרכב וירה לעבר החיילים מספר צרורות מרובה מסוג M16, אח"כ ניסה להמלט.

לבית החולים "איכילוב" בתל אביב הגיעו עשרה פצועים, שמונה מהם חיילים, סטודנט ישראלי ופועל.

מצבם של שמונה מהפצועים הוגדר קל ושניים קל עד בינוני. המחבל, שהגיע לבית החולים ללא הכרה, לאחר שנורה ע"י שוטר וחייל, מוגדר כפצוע אנוש.
שלושה מן החיילים שוחררו לביתם, לאחר קבלת טיפול רפואי.

בית החולים פתח קו מידע לציבור שמספרו 1255133. 

'שמעתי יריות והתחלתי לרוץ'

מפכ"ל המשטרה, שלמה אהרונישקי, אמר בזירת הפיגוע, כי "רכב אופל שחור נע ממזרח למערב, לכיוון הקריה. החשוד עצר מול שער הקריה, ירד מהרכב וירה מספר צרורות לכיוון קבוצת חיילים שהלכה על המדרכה".

עוד הוסיף המפכ"ל, כי היורה אף ניסה להמלט מהמקום אך במנוסתו התנגש בעמוד. "שוטר תנועה שראה את הארוע נעצר בצומת, ירד מן הרכב וניסה לעצור אותו. השוטר ירה לכיוונו שתי יריות ואז הצטרף לירי חייל שעבר במקום, החשוד נפגע ונתקע בעמוד חשמל".

ניצב יוסי סדבון, מפקד מחוז תל-אביב של המשטרה, אמר כי לא הייתה כל אפשרות לאתר את המחבל בבדיקה רגילה במחסום משטרתי, מאחר ומדובר בתושב מזרח ירושלים שנשא תעודת זהות ישראלית ונסע ברכב ישראלי לא גנוב.

ארז מורגן, החייל שירה במחבל אמר כי: "שמעתי יריות והתחלתי לרוץ לעבר הצומת. שוטר תנועה התחיל לירות על המחבל, הצטרפתי אליו ויריתי 7-10כדורים עד שהמחבל נפגע ומכוניתו פגעה בעמוד ונעצרה".

אף ארגון לא לקח על עצמו את האחריות לאירוע, אולם השיח יאסין, מנהיג החמאס אמר כי "אסור שהישראלים יחשבו שהדם הפלסטיני הוא זול. דמנו שווה כדמם, וכשהם פוגעים בנו אנחנו פוגעים בהם".

לדברי פלסטינים ממחנה הפליטים קלנדיה, שהכירו את המחבל "אף אחד לא עמד מאחוריו. הוא החליט כנראה לקחת את העניינים לידיים, ולהוריד כמה יהודים. כך חשב שינקום את נקמת עמו".

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר בתגובה לפיגוע כי העובדה שהמחבל לא בא מארגון טרור מוכיחה כי קיימות השלכות חמורות להסתה שמנהלת הרשות הפלסטינית כנגד ישראל.

השר סילבן שלום, חבר הקבינט המדיני-בטחוני, אמר בתגובה כי "איש לא מתייחס ברצינות לדברי ערפאת על הצורך בהפסקת אש כשבשטח דווקא רואים מצב של הסלמה. היינו רוצים שפיו ומעשיו יהיו שווים. ערפאת אינו נותן הוראות להפסיק את האלימות וייתכן שאפילו ההפך".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by