בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סלקום משיקה: רכישה ממכונות ממכר אוטומטיות באמצעות הטלפון הסלולרי 

סלקום משיקה: רכישה ממכונות ממכר אוטומטיות באמצעות הטלפון הסלולרי

 
 
גיא גרימלנד

החל מהחודש הקרוב תפרוש חברת משקר את המכונות ברחבי הארץ; המכונה הראשונה תושק באוניברסיטת בר-אילן ואח"כ בבתי חולים ובסיסי צה"ל; גם פרטנר ופלאפון ישיקו שירות דומה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת סלקום, ספקית שירותי הסלולר, חברת משקר, מתפעלת מכונות אוטומטיות לממכר משקאות, מזון ומוצרי צריכה וחברת סלניום, מפתחת פלטפורמות טכנולוגיות להשקת שירותי מסחר אלקטרוני, הודיעו היום (ראשון) על השקת שירות חדש במסגרת תחום שירותי המסחר האלקטרוני הנייד (Mobile Commerce): רכישת פחיות שתייה ממכונות ממכר אוטומטיות באמצעות מכשיר הסלקום.
 

השירות החדש מאפשר ללקוחות סלקום לרכוש פחיות שתייה באמצעות מכשיר הסלקום. על מנת לרכוש פחית, על לקוח הרשום לשירות לעמוד ליד מכונת הממכר ולהקיש במכשיר הסלקום את הספרות המופיעות על גבי המכונה ואת הקוד הסודי האישי שלו. פעולה זו תגרום להפעלת המכונה והלקוח יתבקש לבחור את המשקה המבוקש. מכונת השתייה תשחרר את המשקה והלקוח יקבל במכשיר הסלקום הודעת SMS המפרטת את המשקה הנרכש ואת מחירו.

ההרשמה לשירות נעשית במרכז הרשמה קולי אוטומטי, בו נרשם הלקוח חד-פעמית ובוחר קוד סודי אישי בן ארבע ספרות המשמש אותו בכל רכישותיו העתידיות. לקוחות סלקום יחויבו עבור הרכישות באמצעות חשבון הסלקום החודשי שלהם.

עד עתה פעלו 9 מכונות הכוללות את השירות החדש במרכזי סלקום הפרושים ברחבי הארץ. החל מהשבועות הקרובים תפרוש משקר מכונות נוספות ברחבי הארץ. המכונה הראשונה תופעל באוניברסיטת בר-אילן ואחר כך בשאר האוניברסיטאות, בתי חולים, בסיסי צה"ל, אך לא בקניונים.

ממחקרים שנערכו בעולם בתחום ה-Mobile Commerce ההערכה של מומחים היא שהיקף הכנסות של שוק זה יגיע ל-7 מיליארד דולר עד שנת 2004. כבר עכשיו נערכים ניסויים באספקת שירות רכישת פחיות שתייה ממכונות ממכר אוטומטיות באמצעות מכשירי סלולר ביפן, אוסטרליה, ארצות הברית ואירופה.

ממחקר שערכה חברת שילוב עבור חברת משקר בינואר השנה ציינו 25 אחוז מהנשאלים כי אינם קונים ממכונות אוטומטיות עקב העדר כסף קטן.

ממצא זה לא מפתיע את מנכ"לית משקר, חגית ירושלמי: "תוצאות המחקר הביאו אותנו למחשבה שיש צורך בשירות שהשקנו כדי לאפשר לאנשים לרכוש מהמכונות. מסתבר שאנשים לא קונים מהמכונות בגלל מחסור בכסף קטן". לדברי ירושלמי בקרוב המכונות יפעלו גם עם חברות הסלולר האחרות: "בינתיים ההסכם שלנו הוא עם סלקום מאחר והיא ביקשה בלעדיות, אבל בעוד שלושה חודשים תתאפשר קניה גם ממכשירי סלולר של פרטנר ופלאפון".

יש לציין כי שתי חברות הסלולר האחרות, פרטנר ופלאפון, עורכות בימים אלה ניסויים דומים. כך למשל הניסוי של אורנג` בישוב שוהם, שם מצוידות חנויות הישוב במערכת המאפשרת לתושבים לרכוש מוצרים שונים באמצעות מכשיר הסלולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by