בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צפון אירלנד: סיכויים נמוכים לפריצת דרך 
 
 
חדשות נענע 

זאת לאחר שדיוויד טרימבל דרש גמישות נוספת במשא ומתן על פירוק הנשק; ראשי ה- IRA צפויים לפרסם היום את עמדתם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסיכויים לפריצת דרך במשא ומתן על אישרור הסכם השלום החדש בצפון אירנלד נמוכים, כך גורסים הבוקר (רביעי) פרשנים פוליטיים ומקורבים למשא ומתן; הדיונים התחדשו אמש לאחר שהמחתרת האירית הניחה על השולחן הצעת פשרה חדשה בעניין פירוקה מנשק מזויין; ההצעה נדחתה ע"י רה"מ לשעבר ומנהיג ה`יוניוניסטים` דיוויד טרימבל שדרש גמישות נוספת מצד ה- IRA והשיין פיין בנושא.
 
למרות הפאסימיות כל הצדדים המעורבים במשא ומתו נדגישים כי הסיכויים להשגת הסכם קיימים וכי נדרשים עוד דיונים.

עם זאת, הצדדים מודעים גם לסכנות הטמונות בהתמוטטות הסכם השלום באירלנד - דוגמת פיצוץ מכונית תופת בשבוע שעבר בלונדון. הפיצוץ, בו נפצעו 11 בני אדם, יוחס לקבוצה קיצונית מתוך המחתרת האירית, ה-IRA.

ההערכה היא כי בריטניה ואירלנד, למרות נחישותן לחדש את הסכם "יום שישי הטוב" משנת ,1998 יגלו סבלנות, ויתירו לצדדים שלא לעמוד במועד שנקע לסיום המשא ומתן.

עם זאת, באוויר מרחף תאריך החדש אוליטמטום חדש, 12 באוגוסט, זאת בעקבות התפטרותו של דייוויד טרימבל, ראש הממשל הבריטי בצפון אירלנד; טרימבל, שהיה מקובל על כל הצדדים, התפטר בחודש שעבר, במחאה על סירובה של ה-IRA להתפרק מנשקה. החוק המקומי מחייב מינוי מועצת שרים חדשה לצפון אירלנד בתוך תקופה קצובה, אולם עד עתה לא הושגה הסכמה על הרכבה של המועצה.

אם לא תושג הסכמה עד ל-12 באוגוסט, תיאלץ בריטניה להכריז על בחירות מקומיות חדשות בצפון אירלנד, או להפעיל שלטון ישיר מלונדון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by