בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יפן: יום השנה להטלת הפצצה על הירושימה 
 
 
חדשות נענע 

אמש נערך בפארק השלום בעיר טקס זיכרון לקורבנות. ראש העיר הירושימה: העברת מורשת הקורבנות לצעירים היא המשימה החיונית ביותר להישרדותה של האנושות במאה ה-21

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הירושימה, אחרי הטלת הפצצה
 הירושימה, אחרי הטלת הפצצה   
יפן מציינת היום (שני) את יום השנה ה-56 להטלת פצצת האטום הראשונה על העיר הירושימה, בהתחייבות לשמר את זכרון הזוועה, גם בזמנים שהוא נראה מטושטש ועמום בזכרון הדור הצעיר.

כ-50 אלף אנשים, ביניהם ניצולים רבים וקרובים של 75 אלף קורבנות הפיצוץ, התכנסו אתמול לטקס זיכרון ב"פארק השלום" בהירושימה, סמוך למקום בו הוטלה הפצצה על העיר. בין הנוכחים היה גם ראש ממשלת יפן, ג`וניצ`ירו קואיזומי.
 
עגורי נייר, המסמלים את השלום, נתלו סביב הפארק, וקטורת הובערה במזבחי תפילה. פעמון השלום צלצל בדיוק בשעה 8:15 בבוקר - השעה בה הטיל המטוס האמריקני את הפצצה. הקהל דמע, בעת שתוארה התופת שמחקה את העיר בן-רגע.

עם תחילת הטקס, הונחו תחת מצבת הזיכרון שבפארק שני ספרים, הכוללים את שמות כל ההרוגים בפיצוץ. לרשימת הקורבנות הוספו השנה 4757 שמות של פצועים, שנפטרו לאחרונה כתוצאה ממחלות שגרם הפיצוץ.

ראש העיר הירושימה, טאדאטושי אקיבה, קרא לפירוק הנשק הגרעיני בעולם, תוך הכרה בלקח הזוועה של הירושימה. "העברת זכרונותיהם ומורשתם של קורבנות הפיצוץ לדור הצעיר היא המשימה החיונית ביותר להישרדותה של האנושות במאה ה-21", אמר אקיבה. "זוהי הדרך הבטוחה ביותר למתוח קשת של שלום אל המאה ה-22".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by