בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קוד אדום מאיים שוב לתקוף 

קוד אדום מאיים שוב לתקוף

 
 
רויטרס, דה-נט

מומחי אבטחה זיהו ביממה האחרונה גרסה חדשה של הוירוס שמשאירה "דלת אחורית" בשרתי האינטרנט המותקפים, מה שמותיר אותם חשופים לפגיעות נוספות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מומחי אבטחה מתריעים כי גרסה שונה, חדשה ואולי אף מסוכנת יותר של וירוס המחשבים, תולעת Code Red, התגלתה ביממה האחרונה (שני) ותוקפת שרתי אינטרנט ברחבי הרשת; מכון SANS, העוסק באבטחה, גילה כי הגרסה החדשה של וירוס משאירה "דלת אחורית" בשרתי האינטרנט המותקפים, מה שמותיר אותם חשופים לפגיעות נוספות.
 
למרות הדיווח המאיים, משתמשים ביתיים לא צריכים לדאוג מאחר והוירוס תוקף אך ורק שרתי אינטרנט, הפועלים על מערכות הפעלה חלונות 2000 ו-NT, שעושים שימוש בתוכנת השרתים IIS של מיקרוסופט.

החשש הגדול של מומחי אבטחה הוא שאם הוירוס החדש יכה במלוא עוזו, אתרים רבים עשויים להיפגע, להידבק ובסופו של דבר להישאר ללא מערכות הגנה נגד תקיפות מצד האקרים. לדברי המומחים, מפעילי אתרים שהורידו את טלאי האבטחה שמיקרוסופט שיחררה לא צריכים לחשוש מהוירוס החדש.

כזכור וירוס המחשבים, מסוג תולעת Code Red תקף בחודש יולי האחרון ופגע ב-350,000 מחשבים. לפני מספר ימים שוב תקף הוירוס, אך נחל הצלחה חלקית בלבד, אחרי שרבים הורידו את טלאי האבטחה. למרות זאת, ההערכות גורסות כי הוירוס הצליח להדביק 300,000 שרתים ברחבי העולם.

וירוס המחשבים, תולעת Code Red מתפשט על ידי כך שהוא מסתנן לשרת אינטרנט, מקנן עד למועד מסוים ובמקביל משכפל את עצמו ל-100 כתובות IP אחרות, שאחר כך ממשיכות להדביק מחשבים אחרים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by