בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקדוניה: ההסכם הולך ומתרחק 

מקדוניה: ההסכם הולך ומתרחק

 
 
חדשות נענע 

זאת לאחר שנדמה היה לדיפלומטים מערביים כי הצדדים קרובים לחתימה, אולם המשך האלימות וחיסולם היום של 10 חיילים מקדוניים מעיב על השיחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהיגי המפלגות המקדוניות והאלבניות, למעט אחת , שבו היום (רביעי) ודנו ביניהן בתווך הדימפולמטים המערביים המערביים בטיוטת ההסכם שאמור לסיים את המלחמה החמישית בבלקן בעשור האחרון.

אולם למרות המאמצים שבו והתחדשו היום גם תקריות האש בין הצדדים, שמקטינות מאוד את הסיכוי להגיע לחתימה; לפחות עשרה חיילים מקדונים נהרגו בצהריים במארב של המורדים האלבנים, זאת לאחר שאתמול נרצחו חמישה חיילים - ככל הנראה פעולה של המורדים האלבנים.
 

השיחות במצב עדין מאוד

פרטי ההסכם המתגבש עדיין אינם ברורים, אולם אחד המתווכים, מקס ון-דר סטואל מהארגון לביטחון ושיתוף פעולה באירופה, אמר היום כי "מספר הבהרות לפרטי ההסכם נמסרו היום, והתקווה היא שהדבר יסייע בהשגת ההסכם". רוב המשקיפים המערביים מסכימים כי הצדדים קרובים מאוד להסכם, ועם זאת הם מזהירים כי השיחות עדיין במצב עדין מאוד.

האחראי על מדיניות החוץ באיחוד האירופי, חוויאר סולאנה, אמר בתחילת השבוע כי נותרו רק דברים קטנים שעליהם יש להסכים, וכי הוא מקווה כי ההסכם ייחתם עד היום.

אמש כאמור נהרגו חמישה מורדים אלבנים נהרגו בפשיטה שערכה המשטרה בבירת מקדוניה, סקופיה; זאת לאחר שביום שני עלו שיחות השלום על שרטון, בעקבות דרישות חדשות שהציבו המנהיגים המקדוניים למורדים בטרם יחתמו על הסכם השלום.

מקור מערבי מסר כי אחת הדרישות המקדוניות החדשות הן כי המערב יערוב לפירוק מהיר של המורדים מנשק, מייד לאחר חתימת ההסכם, דבר שהפר את שווי המשקל של האלמנטים הפוליטיים והצבאיים ששעליהם הוסכם עד כה.

דובר של נאט"ו מסר כי חיילי בריטניה ינהיגו את משימת כוח שמירת השלום במקדוניה, ברגע שיושלם הסכם השלום. כ-3500 חיילים מכמה מדינות נאט"ו יסייעו בריכוז והשמדת הנשק והתחמושת, של הארגונים האלבניים הבדלניים. הדובר אמר כי ניתן יהיה לפרוס את הכוחות בתוך 48 שעות מרגע חתימת ההסכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by