בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת לארה"ב: לחצו על ישראל להפסיק החיסולים 
 
 
חדשות נענע 

שיגר מכתב לנשיא בוש ולמזכיר המדינה פאוול, ובו בקשה נואשת ללחוץ על ישראל להפסיק את מדיניות החיסולים. הבית הלבן בתגובה: המשך האלימות יוביל לאסון. שרון: ישראל מממשת את זכותה להגנה עצמית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים רשמיים בארצות הברית אישרו הלילה, כי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, שלח מכתב לנשיא האמריקני ג`ורג` בוש ולמזכיר המדינה קולין פאוול, ובו בקשה נואשת ללחוץ על ישראל להפסיק את מדיניות החיסולים.

ערפאת ביקש עוד במכתבו כי ארצות הברית תאץ את הפעילות להרכבתו ולשיגורו של כוח משקיפים לשטחים.
 
בעקבות המכתב, פרסם הלילה הבית הלבן אזהרה לשני הצדדים, ולפי "המשך הליכה בנתיב הדמים יוביל לקטסטרופה".

גם מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, קרא הלילה לישראל לחדול ממדיניות החיסולים. "מזכ"ל האו"ם מודאג קשות מהעובדה שישראל ממשיכה להשתמש בכוחות הביטחון שלה לצורך `הרג מכוון של פלסטינים שסומנו מראש`", נאמר בהודעה של דובר האו"ם; "שיטת הפעולה הזו מפירה את זכויות האדם, וכן את העקרונות הכלליים של החוק".
 

תגובת ישראל: זוהי הגנה עצמית

אמש הגיב רה"מ שרון לדרישה להפסיק את החיסולים, באומרו כי "ישראל לא תשב בחיבוק ידיים כל עוד הטרור הפלסטיני נמשך".

בנאומו בוועידה השנתית של ארגון הדסה שב ראש הממשלה והסביר, כי "ישראל אימצה מדיניות של הגנה נגד טרור, שכוללת יירוט מחבלים ופעולות קומנדו", וכי בכך היא "מממשת את זכותה להגנה עצמית".

חיזוק בלתי צפוי לעמדתו קיבל רה"מ מקודמו בתפקיד, אהוד ברק. בראיון לעיתון האמריקני "ניו-יורק טיימז" הביע אמש ברק תמיכה במדיניות החיסולים, כינה את ערפאת "בריון", וקרא לבודדו מהקהילה הבינלאומית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by