בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יצחק שניר הובא למנוחות 
 
 
חדשות נענע 

גופתו של שניר, בן 51 מרעננה, נותחה בירדן והועברה אתמול לישראל; מספר אירגונים איסלמיים לקחו אחריות על הרצח; בישראל מעריכים: הרקע - לאומני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יצחק שניר, איש העסקים הישראלי שנרצח ביום שני בעמאן, מובר הערב (חמישי) למנוחות בבית העלמין ברעננה. גופתו של שניר הועברה אמש לישראל, עם סיום נתיחתה בירדן.
 
זאת למרות שנתיחת הגופה נדחתה להיום רק בשל בקשת המשפחה שרופא ישראלי יהיה נוכח בה. שלטונות ירדן החליטו ברגע האחרון למנוע זאת.

שני ארגונים איסלמיים ירדניים נטלו אחריות על רציחתו של שניר, סוחר יהלומים בן 51 מרעננה, שהחזיק דירה בבירה הירדנית.
 

השלטונות הירדנים- נבדק כיוון פלילי


לדברי שר ההסברה הירדני, סלאח כאלאב, הישראלי נרצח בעת שיצא מדירתו במערב העיר, וכי יש אין להוציא מכלל אפשרות שהרצח בוצע על רקע פלילי.

גם דובר השגרירות בעמאן, רועי גלעד, מסר כי "הרקע למעשה עדיין לא ברור". "זה יכול להיות על רקע פלילי, או קשור למצב המדיני", אמר גלעד.

עם זאת, גורמים מדיניים מתחו הערב ביקורת על דבריו של השר הירדני וציינו כי ככל הנראה מדובר ברצח על רקע לאומי וכי הרמיזות לאירוע על רקע פלילי לא היו במקומן.
 
 

האחים המוסלמים: יצחק שניר נרצח על רקע לאומני ולא פלילי


בינתיים, לפחות שני ארגונים כבר נטלו את האחריות לרצח: ארגון המכנה את עצמו "תנועת ההתנגדות האיסלאמית הירדנית", הודיע לתחנת הטלוויזיה "אל-ג`זירה", כי הוא נוטל את האחריות על הרצח.

ככל הנראה, מדובר בפלג המכונה גם "קבוצת אחמד קמסה", שנטל אף הוא את האחריות למעשה, כמו שעשה לפני מספר חודשים בפיגוע הירי לפני מספר חודשים בשגרירות ישראל בעמאן.

במקביל, פלג של הג`יהאד האיסלמי בשם `מכובדי ירדן` טען כי אנשיו הם אלו שרצחו את הישראלי , שכונה בפיהם `איש המוסד`.

גורמים בתנועת האחים המוסלמים בירדן אמרו הערב כי להערכתם הרקע לרצח איש העסקים הישראלי, יצחק שניר בירדן, הוא רקע לאומני ולא פלילי כפי שטענו גורמים ירדניים רשמיים.

האחים המוסלמים ציינו כי יופתעו אם האירוע התרחש שלא על רקע לאומני, שכן "האזרח הירדני איבד את סבלנותו נוכח פשעי ישראל נגד הפלסטינים ורצח איש העסקים הציוני הוא תגובה הולמת וטבעית".
 

במשרד החוץ שבים ומזהירים מפני ביקור ישראלים בירדן

בתוך כך, שבו הערב והזהירו במשרד החוץ מביקור במדינות העלולות להוות סיכון ביטחוני לאזרחי ישראל, כדוגמת ירדן.

אנשי המשרד אף הביעו זעם על עצם המשך הנסיעות של ישראלים למקומות אלו, זאת למרות אזהרות המשרד ויועץ ראש הממשלה לטרור בעניין.

שגריר ישראל בירדן, דוד דדון, קרא הבוקר לישראלים להימנע מלהגיע לממלכה. "האוירה היום בירדן שונה לחלוטין ממה שהכרנו עד לפני שנה", אמר דדון בראיון לגלי צה"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by