בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מת הסופר ז'ורז'אמאדו 

מת הסופר ז'ורז'אמאדו

 
 
חדשות נענע 

אמאדו נפטר מסיבוכים בגופו עקב מחלת הסוכרת; נחשב לסופר הברזילאי הנודע בתבל; בין ספריו המוכרים: 'דונה פלור ושני בעליה' ו'גבריאלה, ציפורן וקינמון'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסופר הברזילאי הנודע, ז`ורז` אמאדו, מת הלילה (שלישי) בעיר סלוואדור דה-באהייה שבברזיל, מסיבוכים בגופו עקב מחלת הסוכרת ממנה סבל זמן רב; אמאדו היה בן 88 במותו.
 

נולד במטע קקאו

ז`ורז` אמדו נחשב לסופר הבריזלאי המוכר והפופולרי ביותר; הוא חיבר כשלושים ספרים שתורגמו ללמעלה מ- 45 שפות, ביניהן גם לעברית; בין ספריו המוכרים: "גבריאלה, ציפורן וקינמון", "תרזה בטיסטה עייפה ממלחמות" ו"דונה פלור ושני בעליה"; חלק מספריו אף זכו לעיבודים קולנועיים וטלוויזיונים; בשנת 1987 הוקם לכבודו בברזיל מוזיאון שהפך למוק משיכה לאלפי מעריצים.

אמדו נולד בשנת 1912 במדינת באהייה שבברזיל; יש האומרים כי היה זה במטע קקאו סמוך לחווה הקטנה של משפחתו; בגיל 19 פרסם את ספרו הראשון "ארץ הקרנבל", עם כי הרומאן החשוב הראשון שלו היה ככל הנראה "ים המוות".

 

כהן של דת הקנדומבלה

דעותיו הסוציאליסטיות וקומוניסטיות, שבאו לביטוי עז בספריו מלאי החיות וההומר, הביאו אותו לא פעם לבלות בבתי הכלא; הוא אף גלה פעמיים - לארגנטינה ופאריס, אך גם שימש תקופת-מה כחבר פרלמט בבית הנבחרים הברליזאי. בין לבין הוא גם הספיק להיות כהן דת של `הקנדומבלה`.

מותו אמנם היה די צפוי בהתחשב במחלתו הממושכת, אך הידיעה על מותו היכתה בהלם את תושבי ברזיל ומעריציו הרבים; מעתה הם יאלצו כנראה להגיע לביתו של אמאדו, שם הוא ביקש - בדרכו הפיוטית כל כך - לפזר את אפרו מסביב לעץ המנגו בחצרו.

אז אם קראתם אותו בעבר, אהבתם אותו ורוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום ספרות בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by