בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לנקרי: בדיקת הפריטים מרכב החטיפה יכולה לשפוך אור חדש 
 
 
חדשות  נענע

משלחת צה"ל לאו"ם צפתה בחלק מפריטי החיילים ובקלטות אמש ; לנקרי: בקלטות האו"ם אין מידע חדש על מצב החטופים; הסדר חדש מאפשר למשפחות החטופים להתבונן בקלטות בג'נבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברי משלחת צה"ל לאו"ם סיימו אתמול (רביעי) את בדיקת הקלטות ושבעת הפריטים שבידי האו``ם הקשורים בחטיפת חיילי צה"ל בדרום לבנון. זאת לאחר שהאו"ם נענה לדרישת ישראל, והסכים לאפשר יותר מצפייה אחת.

שגריר ישראל באו"ם, יהודה לנקרי, שליווה את המשלחת, אמר הלילה כי הוא יותר אופטימי באשר למצבם של החיילים החטופים, לאחר שראה כי הפריטים שהוצאו מרכב החטיפה לא היו מוכתמים בדם באופן כה משמעותי, כפי שהשתמע בעבר מהדיווח שמסר הגנרל ההודי שראה את הקלטות.

 
הוא הבהיר כי הקלטות אכן תואמות את התיאור שמסר האו"ם, לפיו אין בהם כדי לשפוך אור חדש על מצבם של החטופים. באחת הקלטות נראים בין היתר אנשי חיזבאללה שמנסים למנוע את גרירת כלי הרכב שבהם השתמשו החוטפים על ידי האו``ם, בקלטת השנייה, שצולמה לאחר החטיפה, מתועדים חילופי אש מרחק של שישה קילומטרים מאזור החטיפה.

לקול ישראל הוא אמר כי למומחים שיבדקו את החומר בקרוב יש עדיין מלאכה רבה. לדבריו, כמות הדם על הפריטים שהוצאו מרכב החטיפה, הייתה מועטת, ולא ברור אם כל הפריטים שייכים לחיילים החטופים. בין הפריטים: חגורה, מימיה, שטיח של מכונית וגזיר עיתון בערבית.

לנקרי הוסיף כי משלחת ישראל הצליחה להגיע להסדר עם האו"ם לפיו משפחות החטופים יוכלו לבוא ולצפות בקלטות בג`נבה. הם יוכלו לצפות בקלטות מספר פעמים, אולם מבלי להחזיר לאחור ומבלי לעצור.

יואל אביטן, דודו של החייל החטוף עדי אביטן, אמר בתגובה כי "הקצין ההודי שסיפר תחילה על כמות גדולה מאד של דם הונה את המשפחות והתעלל בהן בצורה ברוטלית. המשפחות מאמינות כי כל שלושת החיילים החטופים נמצאים בין החיים".

אביטן הוסיף כי משפחות החטופים לא יגיעו לצפות בקלטת כל עוד לא הסכים האו"ם למסור לידיהם את כל הפריטים בשייכים לחיילים החטופים, שנמצאים בידיו.

 

הפשרה והביקורת בישראל

שר הבטחון תקף אמש את האו"ם וכינה את התנהגותה בפרשה "מעליבה", והביע תקווה כי הארגון "יתקן את התנהגותו".

גם הנשיא קצב הגיב בחריפות ליחס האו"ם ואף טען כי אנשיו `מסיתים לטרור נגד ישראל`.

למרות הפשרה שהושגה, יש לציין, כי האו"ם לא הסכים לאפשרות שנציגי צה"ל יעצרו את הקלטת בכדי לבחון פרטים ספציפיים. דובר האו"ם, פרד אקהרט, אמר כי "צפייה רב פעמית תהפוך את העניין למודיעיני ולמבצעי, ולא להומניטרי".

שגריר ישראל באו"ם, הדוקטור יהודה לנקרי, אמר בראיון לגלי צה"ל שישראל הבהירה באופן חד משמעי שלא תסכים להתפשר בעניינים שיכולים לשפוך אור חדש על החטיפה.
 
 

האו"ם נקט צעדים נגד האחראים

מרכז האו"ם בניו-יורק הודיע אמש, כי צעדים ראשוניים נגד האחראים למחדל הקלטת כבר ננקטו, ובמסגרתם הודח הממונה באו"ם על יוניפיל, יואכים הוטר מגרמניה, שידע על הקלטות כבר לפני ארבעה חודשים, ולא דיווח לממונים עליו. ההמלצה לנקוט צעדים נגד הוטר הופיעה כבר בדו"ח האו"ם על הקלטת.

בתוך כך, הודיעו באו"ם גם כי מפקד יוניפי"ל החדש הוא הגנרל ההודי לאליט טוארי. טוארי יחליף בתפקידו את הגנרל אובנג, שסיים את תפקידו ומונה רמטכ"ל בארצו, גאנה.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by