בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עיראק למערב: הפסיקו התוקפנות והסיגו הכוחות 

עיראק למערב: הפסיקו התוקפנות והסיגו הכוחות

 
 
חדשות נענע

הנשיא העיראקי תקף את השתיים בנאום שנשא לציון 13 שנים למלחמה עם איראן; אתמול תקפו מטוסי בעלות הברית עמדות נ"מ עיראקיות; הפנטגון: נמשיך לטוס באיזור ולתקוף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא עיראק, סאדם חוסיין שיגר הבוקר (רביעי) אזהרה חמורה לעברן של ארצות הברית ובריטניה ודרש מהן להסיג את כוחותיהן ומטוסיהן מאיזור עיראק; סדאם תקף את השתיים במהלך נאום שנשא לאומה במלאות 13 שנים לסיום מלחמת עיראק-איראן.

בתגובה מסרה הערב דוברת הפנטגון, ויקטוריה קלארק, כי ארה"ב תמשיך לטוס השמי עיראק. "נמשיך לתקוף עמדות נ"מ עיראקיות שיאיימו על מטוסינו", אמרה קלארק. 
בתוך כך, גורמים בוושינגטון טוענים כי הממשל האמריקני שקל לבצע תקיפה נרחבת יותר בעיראק בתגובה להמשך ניסיונות היירוט העיראקיים של מטוסי ארה"ב ובריטניה.

עם זאת, כאמור, אתמול (שלישי) תקפו מטוסי בעלות הברית האוכפים את האזור האסור לטיסה בצפון עיראק, פעם נוספת עמדות הנ"מ העיראקיות, זאת לאחר שמעמדות אלה נורתה אש לעבר המטוסים.

מדובר בתקרית השמינית מסוגה השנה. בהודעה שפירסמה המפקדה האמריקנית באירופה נמסר כי מטוסים של הצוות הבריטי-אמריקני נקלעו תחת אש מסוללות הנ"מ העיקראקיות מצפון לעיר מוסול. "המטוסים הגיבו באש לעבר מקורות הירי ושבו בשלום לבסיסם בטורקיה", נכתב בהודעה.

נשיא ארצות הברית ג`ורג` בוש, הנמצא בחופשה בביתו בטקסס, אמר לכתבים כי התקרית דווחה לו. "כידוע לכם הצבא יכול לקבל החלטות באופן עצמאי בנושא, על מנת להגן על טייסינו, אלא אם כן מדובר במטרות שקרובות לבגדד", דברי בוש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by