בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: 'ניהלנו שיחות טובות עם ראשי טורקיה' 
 
 
חדשות  נענע

כך אומר שרון בחזרתו מטורקיה, זאת למרות העימות הפומבי בינו לבין רוה"מ הטורקי על רקע עמדות מנוגדות בנוגע לסכסוך הפלסטיני; שרון האשים את מצרים בהסתה חמורה המחריפה את העימות הפלסטיני ותקף את התנהגות האו"ם בפרשת הקלטת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר הלילה (רביעי) עם נחיתתו חזרה מביקורו בטורקיה כי השיחות שניהל עם ראשי המדינה היו טובות, אך נתגלעו חילוקי דעות במספר נושאים.
 
שרון נועד בצהריים באנקרה עם עמיתו הטורקי, בולנט אג`וויט. בין השניים התפתח עימות פומבי במסיבת העיתונאים, כאשר אג`וויט אמר כי אין זה מעשי לדרוש הפסקה מוחלטת של האלימות על מנת לחדש את המו"מ עם הפלסטינים. שרון שב והצהיר על עמדותיו בנושא.

בביקורו ביקש ראש הממשלה מההנהגה הטורקית להפעיל לחץ על ערפאת להפסקת הטרור. אג`וויט הזהיר את שרון כי העימות הישראלי-פלסטיני עשוי לפגוע ביחסים בין שתי המדינות ודרש ממנו להפסיק את הסגר על הרשות.

מנהיגי טורקיה אמרו כי הם מבינים שישראל חייבת להגן על אזרחיה. עם זאת הם טענו כי ישראל צריכה לנקוט באמצעים מוגבלים יותר מכפי שהיא נוקטת. הם גם צידדו בהצבת כוח משקיפים בינלאומי בשטחים, דרישה שראש הממשלה דחה.
 

שרון תקף את מצרים והאו"ם

במהלך ביקורו באנקרה תקף שרון בחריפות את מצרים, ואמר: "ההסתה הבלתי נגמרת של כלי התקשורת במצרים גורמת להגברת המתיחות".

בנוסף תקף שרון את האו"ם על התנהגותו בפרשת קלטת החיילים החטופים. שרון אמר כי הודיע למזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, שישראל תדחה את נושא המשקיפים הבינלאומיים על רקע התנהגות האו"ם בפרשת הקלטת.

אל ראש הממשלה התלוו גם שרת המסחר והתעשייה, דליה איציק, והשרה לשת"פ אזורי, ציפי לבני. בביקור נידונו גם המכרז להובלת מים מטורקיה לארץ, וצינור-הגז שאמור לעבור ממצרים לטורקיה דרך ישראל.

משטרת טורקיה נערכה בכוחות מתוגברים לקראת ביקורו של שרון, זאת לאחר הפגנות סוערות נגד ביקור ראש הממשלה. אמש עצרה משטרת טורקיה כ- 130 בני אדם, שהפגינו באיסטנבול נגד בואו של ראש הממשלה. מרבית המפגינים והעצורים היו נשים שנשאו שלטים בגנות ישראל ואף התעמתו עם המשטרה הטורקית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by