בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות ברוקרים מקוונות עשויות להפסיד 3 מיליארד ד' בשנה 

חברות ברוקרים מקוונות עשויות להפסיד 3 מיליארד ד' בשנה

 
 
מערכת דה-נט

מטה גרופ צופה כי ההפסדים יגרמו עקב בעיות זמינות; במהלך 2003/4 ולאחריהן, משתמשים יתמקדו בארכיטקטורות בעלות זמינות גבוהה כדי לאפשר אינטראקציה טובה יותר עם לקוחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות ברוקרים עולמיות המפעילות אתרי אינטרנט למסחר אלקטרוני יכולות להקטין הפסדים פוטנציאליים באחוזים ניכרים על ידי הגדלת זמינות המערכת. על ידי הבטחת 99.999 אחוז זמינות תפסיד חברה בענף זה 537 אלף דולר מהיעדר זמינות, שתסתכם בחמש דקות בשנה. במידה והחברה תבחר בזמינות של 95 אחוז למערכת, שמשמעותה 450 שעות של אי זמינות היא עשויה לספוג הפסדים של 3 מיליארד דולר. נתונים אלה עולים ממחקר חדש שערכה חברת מטה גרופ.
 
"עד לשנת 2003/04 משתמשים יתמקדו במערכות לניהול מסד נתונים ( DBMS ) בעלות זמינות גבוהה כארכיטקטורות התומכות בתשתית יעילה למסחר אלקטרוני", אומר אנליסט במטה גרופ ישראל, פיני כהן. "מערכות עם 99.999 אחוזי זמינות וטכנולוגיות חדשות יחליפו את צוות התמיכה הקונבנציונלי של מנהלי מסדי נתונים עד לשנת 2002/3+. המערכות העיקריות לניהול מסד נתונים בשנת 2003/4 יכללו כוונון עצמי, ניהול תוכן , ויכולות תנועת מידע. במהלך 2001-05 , מחירי מערכות לניהול מסדי נתונים יהיו יותר גמישים ומורכבים ממספר פרמטרים ( כמו ביקוש, יכולת ושימוש )", אומר כהן.

80 אחוז מהחברות מכל תחומי התעשייה ( כגון טכנולוגית מידע, טלקום, קמעונאות, שירות ציבורי ) , מציעות כעת סוגים אחדים של אינטראקציה עם לקוחות באינטרנט, וכוח העבודה שלהן הופך נייד בצורה הולכת וגדלה. מערכות מחשוב הולכות ונעשות מותאמות להפחתת עלויות ולשיפור התמיכה. חברות ששואפות להפחית את עלויות המכירה ולשפר את הרווחיות דוחפות אפילו ליותר שירות עצמי. מגמות אלה הן דוגמאות להבנה כי בתנאים בהם קיימת תלות גוברת של החברה במחשבים וקיים סיכון גדל של כשלון צריך למנוע לא רק איבוד של ידע, אלא גם למנוע איבוד פרודוקטיביות, נתח שוק, ערך מלאי וחלוקת משאבים. זמינות גבוהה הפכה לנושא מרכזי בשוק.

כהן מוסיף: "במהלך 2003/4 ולאחריהן, משתמשים יתמקדו בארכיטקטורות בעלות זמינות גבוהה כדי לתמוך במטרות הקולקטיביות ולאפשר אינטראקציה טובה יותר בין הלקוח לעובדים ובו בזמן להבטיח מהימנות. אפשרויות הבחירה הטמונות במערך הנתונים של ארכיטקטורת בעלת הזמינות הגבוהה תאתגר ארגונים להגדיר במדויק מה הכוונה ב"זמינות גבוהה", ולקבוע איזה פתרון הוא הטוב ביותר בשבילם לאפליקציות מסויימות. ספקים ימשיכו לשפר את ההיצע ובמקרים רבים יחברו לספקים אחרים ( למשל EMC , סיסקו ואורקל עם ECOstructure ) כדי להציע חבילת פתרונות משולבים לזמינות גבוהה".

למרות שמחיר הטכנולוגיה והביצועים השתפרו, תהליך קבלת ההחלטות נשאר לרוב החלטה עסקית, לא טכנולוגית. ארגוני IT מנוסים צריכים לעזור לבעלי עסקים לקבל החלטה מתאימה בנוגע לתשתית זמינות גבוהה, בהתבסס על מציאות עסקית ולא פחד.

בחירה בפתרון זמינות גבוהה היא כמו בחירה בביטוח. הפרמייה הינה שקולה כנגד אפשרות איבוד רכוש או חיים. ארגונים מנוסים צריכים להבטיח גם רמה הולמת של זמינות וגם לבטח כנגד האפשרות של זמנים לא מתוכננים בהם העובד או המכונה אינם פרודקטיביים. בחירה בפתרון זמינות גבוהה אפקטיבי מבחינת העלויות צריכה להיות תוצר של חישוב עלות החומרה והתוכנה של הפתרון לעומת העלויות של איבוד האפליקציות לתקופה מסוימת.

לפני כמספר שבועות, שבק המחשב המרכזי של אחת מהחברות הפיננסיות בישראל חיים. התקלה החלה ביום ראשון. כאשר כבר ביום שני הוטסו אנשי ה- IT שבדיוק נמצאו בחופש ביוון, והם ניסו לתקן את התקלה. התיקון לא הצליח וספק המחשבים לא החזיק את חלקי החילוף הדרושים בארץ ולכן הם הוטסו מחו"ל. עקב כך, החברה לא יכלה להציע את שרותיה המרכזיים. לקוחות החברה לא קיבלו שירות מספר ימים. חלק גדול מעובדי החברה נשלחו הביתה בימים ד` ו- ה` של אותו השבוע . כל זאת מכיוון שהמחשב המרכזי של החברה לא פעל.

עתה, נותר לחברה הפיננסית לתקן את נזקי התקלה – הפסד של הכנסות והפסד של מוניטין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by