בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט מגדילה את תקציב המו"פ 

מיקרוסופט מגדילה את תקציב המו"פ

 
 
מערכת דה-נט

תתמקד ביוזמת המחשב האישי; התקציב יגדל ב-20 אחוז ל-5.3 מיליארד דולר בשנת 2002

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט הודיעה היום, כי בכוונתה להגדיל את תקציב המחקר והפיתוח שלה השנה בלמעלה מ- 20%. בשנת 2001 השקיעה מיקרוסופט 4.38 מיליארד דולר על פעילות המחקר והפיתוח והיא עתידה להשקיע 5.3 מיליארד דולר בשנת הכספים 2002, שהחלה ב- 1 ליולי.
 
ההכרזה על כוונות החברה נערכה על ידי ארכיטקט התוכנה הראשי ויו"ר מיקרוסופט העולמית, ביל גייטס, במהלך ישיבה עם אנליסטים פיננסיים שקיימה החברה בשבוע שעבר. לדברי גייטס, חלקו הארי של התקציב יוקדש לפיתוח יוזמה חדשה של ממשק המשתמש במחשב האישי, אשר תאפשר למשתמשים להזין נתונים בדרכים חדשות ולדווח למיקרוסופט על בעיות.

כהדגמה ליוזמה החדשה, ביצע סגן נשיא מיקרוסופט, ג`ף רייקס, יישום הודעות מיידיות שנמצא בפיתוח, המאפשר למשתמש לשדר הודעות המשלבות טקסט ותרשימים פשוטים ששורטטו בעזרת עט דיגיטלי של Tablets PC.

יוזמת המחשב האישי עתידה לשפר בצורה דרמטית את חווית המשתמש. מיקרוסופט תכלול בגרסאות הבאות של מוצרי Office ו- Windows רכיבים משופרים המכונים Office Update ו- Windows Update אשר יאפשרו למשתמשים להוריד מהרשת מנהלי התקנים (drivers) וכן תיקוני באגים מאתר האינטרנט של מיקרוסופט. הגרסאות הבאות של מערכת ההפעלה וחבילת יישומי המשרד יאפשרו למשתמשים לדווח למיקרוסופט על קריסות ועל בעיות נוספות, הישר משולחן העבודה שלהם, באמצעות רכיבים אותם כינה גייטס "לחצן אדום" ו"לחצן צהוב", בהתאם לחומרת הבעיה.

היבטים נוספים ביוזמת ממשק המשתמש, המכונה גם "פעולה ללא הפסקה", מיועדים לשלב במערכת ההפעלה וביישומי המשרד אמצעים חדשים להצבעה על טקסט והוספת הערות בהקשר המתאים. מיקרוסופט מתכננת להחליף את עכבר המחשב במסכים גדולים שיאפשרו למשתמש להצביע על טקסט ולטפל בו באמצעות עט דיגיטאלי. לדברי גייטס, התקני ההצבעה המהפכניים בתוספת טכנולוגיות זיהוי דיבור משופרות יהוו חיזוק משמעותי לקלט הסטנדרטי של המקלדת והם עתידים להופיע תוך שתיים או שלוש מהדורות מוצר.

חזון "פעולה ללא הפסקה" עשוי גם להבטיח שמחשבים אישיים ומחשבי כף-יד לסוגיהם יבצעו בקביעות גיבוי וסנכרון של נתונים. תקן WiFi (לשעבר 802.11) המיועד לתקשורת אלחוטית בין התקנים, יחדור לשוק הביתי עם פיתוח מסחרי של רכיבי WiFi בעלי צריכת אנרגיה נמוכה. אולם, לטענת גייטס, החדירה האיטית של קישוריות רחבת-פס למגזר הצרכני תעכב את המחשוב האלחוטי והתפתחות רשתות המחשבים הביתיות. כמענה לכך מציעה מיקרוסופט אסטרטגיה שעיקרה הוא הטמנת נתונים (caching) בדיסקים מקומיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by