בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר MIT: ממשיכות הירידות בביקוש לעובדי היי טק 

סקר MIT: ממשיכות הירידות בביקוש לעובדי היי טק

 
 
חדשות נענע 

מהנתונים עולה כי בחודש יולי חלה ירידה של 20.1 אחוז בביקוש לעובדים לסקטור ההיי טק לעומת חודש יוני 2001; הביקוש למהנדסי חומרה, מנהלי רשתות ואנשי תמיכה ירד מעל ל-30 אחוז

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת MIT, מקבוצת מנפאואר ישראל, מדווחת על ירידה של 20.1 אחוז בביקוש לעובדים לסקטור ההיי טק בחודש יולי לעומת חודש יוני 2001 , לאחר ירידה בשיעור 17 אחוז במאי ו-20 אחוז באפריל. כך עולה מסקר דרושים על פי נתונים מנוכי עונתיות שפרסמה היום (רביעי) חברת MIT, המתבסס על מודעות דרושים (מילים ושטח) המתפרסמות בלוחות העיתונים הגדולים.
 
מנכ"לית MIT, עידית פדן, מסרה כי מאז השיא באוקטובר 2000, היקף המודעות ירד ב-67 אחוז עד יולי 2001. ההיקף הנוכחי של מודעות נמוך בשיעור 25 אחוז מאשר בתחילת 1999, ובכך נמחקה לחלוטין הגיאות בביקוש לעובדי היי טק מאז אמצע 1999 עד אוקטובר 2000.

פדן ציינה כי בולטות ביולי הירידות בביקוש למהנדסי חומרה (38.8 אחוז) ולמנהלי רשתות ואנשי תמיכה (33 אחוז), לאחר שבחודשים קודמים בלטה יותר הירידה בביקוש לתוכניתנים (ביולי הירידה בביקוש לתוכניתנים וכן לראשי צוותים ומנהלי פרויקטים הייתה מצומצמת יותר – 15-16 אחוז) . עם זאת, בהשוואה ליולי אשתקד, היקף הביקוש לעובדים בכל במקצועות נמוך בשיעורים בין 65 לבין 75 אחוז.

פדן מציינת כי ראוי לשים לב לקבוצה המוגדרת כ"עובדים אחרים" – שהיקף הביקוש להם ירד ביולי 2001 בשיעור 9.4 אחוז "בלבד", ולעומת יולי אשתקד – בשיעור 29 אחוז "בלבד". עובדים אלה מבוקשים לא על ידי החברות עצמן אלא באמצעות חברות כוח אדם. נראה שבתקופה זו המעסיקים מעדיפים פניה לחברות כוח-אדם הן כדרך לחסכון בעלויות גיוס והן משום הרצון לקבל עובדים לאחר סינון ומיון.

נתוני יולי 2001 תואמים אינדיקטורים מעודכנים אחרים על הפעילות בסקטור זה שפורסמו באחרונה (ירידות בייצור וביצוא של מוצרי היי טק, ירידה בהשקעות בחברות היי טק על ידי קרנות הון-סיכון, הן ישראליות ובייחוד זרות). על רקע העובדה שמדובר בחודשי הקיץ, בהם כלל הפעילות במשק "יוצאת לחופשה",צפוי כנראה רבעון "חלש" נוסף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by