בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת על הבטחות מופז בנוגע לשילוב חיילות בתפקידים קרביים 

ביקורת על הבטחות מופז בנוגע לשילוב חיילות בתפקידים קרביים

 
 
חדשות נענע 

מופז נפגש היום עם הרבנים הראשיים בנושא; הרב לאו: הוא הסכים לצמצם את שילוב הנשים בתפקידים קרביים ובמערך המילואים; חברי הכנסת שריד ולפיד: להוציא את הרמטכ"ל מן המקח והממכר עם הרבנים הראשיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות במערכת הפוליטית לטענות הרב הראשי לישראל הרב ישראל מאיר לאו, שלפיהן הרמטכ"ל הסכים היום (רביעי) להפחית את שילוב הנשים בתפקידים קרביים ובמערך המילואים צה"ל.
 
יושב ראש האופוזיציה יוסי שריד קרא לשר הביטחון להוציא את הרמטכ"ל מן המקח והממכר עם הרבנים הראשיים. "אין זה נכון לשלוח את הרמטכ"ל לשולחנות פוליטים" אמר שריד.

יושב ראש שינוי, חבר הכנסת יוסף טומי לפיד, קרא לרמטכ"ל שלא להיכנע ללחצים הפוליטים שמופעלים עליו, אלא לעשות את מה שהוא חושב שנכון לצה"ל. "כל השנים נאבק הציבור החילוני על גיוס בחורי הישיבות, כולל גיוס מלא של בחורי ישיבות ההסדר המשרתים רק 16 חודשים", הוסיף לפיד.

חבר הכנסת יוסי פריצקי מסיעת שינוי תקף את הרמטכ"ל על כך שחבש כיפה בפגישה עם הרבנים הראשיים. פריצקי הוסיף כי לא ראוי שהרמטכ"ל נפגש עמם בעניין גיוס נשים נשואות למילואים, כיוון שמדובר בעניין פוליטי ולא צבאי.
 

תוקם ועדה משותפת לאנשי צבא לראשי ישיבות ההסדר

הרמטכ"ל, רב-אלוף שאול מופז, נועד הערב (רביעי) עם הרבנים הראשיים לישראל, הרב אליהו בקשי דורון והרב ישראל מאיר לאו, בלשכתם בירושלים. הצדדים דנו בסוגיית שילוב חיילות ביחידות הקרביות בצה"ל, המעוררת בעיה אצל חיילים חובשי כיפות וחיילי ישיבות ההסדר.

בפגישה סוכם שבצה"ל ישמר הסטטוס קוו הקיים מאז קום המדינה, על מנת לאפשר לחיילים הקרביים חובשי הכיפות לשרת ללא הפרעות.

כמו כן, סוכם על הקמת ועדה משותפת לראשי ישיבות ההסדר ולאנשי צבא, אשר תדון בסוגיות מעין אלו. הפגישה הראשונה של מופז ואנשי הצבא עם ראשי ישיבות ההסדר תתרחש כבר ביום שישי הקרוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by