בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
10 מפעלי היי טק פנו להתאחדות התעשיינים בבקשה לסיוע 

10 מפעלי היי טק פנו להתאחדות התעשיינים בבקשה לסיוע

 
 
גיא גרימלנד, מערכת ד

המפעלים מבקשים ממנכ"ל התאחדות התעשיינים, יורם בליזובסקי, להקל עליהם בתחום המיסוי העירוני; בליזובסקי פנה בעניין ליו"ר מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסימני המשבר בהיי טק. 10 מפעלים מענף היי טק, המעסיקים עד 100 עובדים כל אחד, ו-40 מפעלים מענפים אחרים, פנו לאחרונה להתאחדות התעשיינים בבקשה לסייע להם בתחום המיסוי העירוני.
 

המפעלים שנקלעו בקשיים לכלכליים פנו למנכ"ל התאחדות התעשיינים, יורם בליזובסקי, שנענה לבקשה ופנה ליו"ר מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר, להקל על המפעלים זמנית בתחום המיסוי העירוני.

בליזובסקי ביקש מאלדר לאפשר לאותם מפעלים לפרוס את תשלומי הארנונה שלהם לפרקי זמן ארוכים משנה, דהיינו לשנתיים-שלוש, להעניק הנחות בארנונה, או אפילו לדחות במקרים מיוחדים את תשלומי המס - ובכך להקל ולו במעט על מצוקת המפעלים.

"סיוע בהקלה זמנית של הנטל למפעלים הנתונים במצוקה, מצד כל הרשויות המקומיות, כדי להבטיח את המשך קיומם במקום, הוא אינטרס עליון גם של העיריות והמועצות המקומיות", כותב בליזובסקי, "זאת בעקבות העובדה, שכל הרשויות המקומיות, ובעיקר אלה הנמצאות באזורי פיתוח, שואפות שאזור התעשייה שבתחומי שיפוטן ישגשג המהווה מוקד תעסוקה לתושבי האזור ויגדיל את מקור הכנסתן".

כלכלני התאחדות התעשיינים מציינים, כי התעשייה משלמת השנה כ1.3- מיליארד ש"ח לרשויות המקומיות עבור ארנונה.

דובר מרכז השלטון המקומי, חיליק גולדשטיין: "הקלה במיסוי ארנונה נמצאת באחריות של משרד הפנים ומשרד האוצר ולרשויות המקומיות אין יכולת להפחית בתשלומים. יחד עם זאת, כשתגיע הבקשה, נדון בה וננסה לראות כיצד ניתן לסייע".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by