בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גולשים אל שירות הוד מלכותה 

גולשים אל שירות הוד מלכותה

 
 
ג`ים וייט גרדיאן, מע

שירות הביון הבריטי החל לגייס אנשים דרך האתר שלו באינטרנט; דרישות הקבלה מזכירות גיוס צוות של מקדולנדס: מוטיבציה גבוהה ויכולת לעבוד בסביבת צוות; כריתת חלק מהמוח תהווה יתרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עבודה מתשע עד חמש משעממת אותך? מחפשת כיוון חדש לחיים הלאים שלך? מה בדבר עולם הריגול בעל התדמית הסקסית והדינמית? השבוע החלה סוכנות הביון הבריטית MI5 לפרסם באתר האינטרנט שלה כי היא מחפשת מועמדים חדשים. באופן מסורתי נהג השירות לגייס את דור המרגלים הבא שלו בחדרים של אוניברסיטאות אוקספורד וקיימברידג`, כשהוא מלחש באוזני המועמדים, מסמן את המבריקים והטובים ביותר ומעביר אותם תהליך קשוח של מיון וסינון. אחר כך, השירות העסיק בדרך כלל מרגלים סובייטים במשך שנים ארוכות.
 

אבל הזמנים משתנים. הקו הישיר מאוקספורד וקיימברידג` מוביל כעת לעיר ולחברות טכנולוגיה. נראה כי אין מספיק אנשים הנמשכים לחיים של מעקב אחר תנועות מנהיגים של איגודי פועלים, או ישיבה מחוץ לשגרירות האירית במשך ימים שלמים תוך כדי רישום מספרי לוחיות הרישוי של כל המכוניות המבקרות. וכל זה תמורת משכורת של שירות המדינה.

נראה כי זו הסיבה לכך ש-MI5 החליט לפרסם כעת שהוא מחפש אחר מה שהוא מכנה "אנשים בעלי מוטיבציה גבוהה המסוגלים לעבוד בסביבת צוות"; מה שנשמע כאילו השירות מנסה לגייס צוות למבצע של חנויות מזון מהיר.

הדרך היחידה שסוכנים פוטנציאליים יכולים לגלות כיצד להגיש מועמדות היא דרך אתר האינטרנט, www.mi5.gov.uk. כמה נחמד. אפשר להיכנס ל"הזדמנויות תעסוקה", ובקליק אחד להיכנס לעולם המוזר והמטורף של רחרוח ממשלתי. כמובן, ייתכן שגם יעקבו אחרי מי שיעשה זאת, אבל לשם השעשוע, אולי שווה שבתיק האישי שלך יופיע עץ חג המולד - אותו סימן מסורתי לחתרנות.

הנתונים שמתפרסמים באתר חושפים כי MI5 כבר מעסיק 1,900 עובדים (בוודאי לא ידעתם שדרושים כל כך הרבה אנשים כדי לצותת לשיחות הסלולריות של אנשי בית המלוכה הצעירים), שמתוכם 47 אחוז נשים. כמעסיק המקפיד על שוויון הזדמנויות, נראה כי גיל, גזע או מוגבלות אינם מהווים מכשול.

אם כי, למען האמת, אם מצפים ממגויסים חדשים להאמין למה שכתוב באתר לפני שיוכלו להצטרף לשירות, אזי נראה כי כריתת חלק מהמוח תהווה יתרון. למשל, תחת החלק "מיתוסים ואי הבנות" מגלה האתר כי MI5 אינו מבצע התנקשויות, הורג אנשים או עוקב אחר תנועותיהם של אישי ציבור; והוא גם לא מחזיק באופן שוטף תיקים על פעילי ארגון "גרינפיס", "ידידי כדור הארץ" או חברים בארגונים לקידום זכויות בעלי חיים. כל מי שסבור כך הוא סתם פרנואיד. MI5, משתוקק לספר האתר, רק "חוקר אנשים שפעילויותיהם נופלות תחת סמכותו הסטטוטורית". כן, כמובן. ושמי הוא "סנאי אדום".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by