בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרס: לחדש ההידברות עם הפלסטינים 
 
 
חדשות  נענע

שר החוץ סבור כי אין להסתפק במפגשים הביטחוניים וכי יש לחדש את המגעים בדרגים המדיניים; ארה"ב תשגר בשבוע הבא לאיזור משלחת בראשות עוזר שר החוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ, שמעון פרס, קרא הבוקר (חמישי) בניגוד לעמדת ראש הממשלה שרון לחדש את המגעים המדיניים בין ישראל לפלסטינים ולא להסתפק במגעים המתנהלים בין הצדדים בדרגים הביטחוניים.
 
פרס אמר כי לא יכול להיות שרק הדרג הצבאי ידבר עם הפלסטינים, ללא הידברות גם בדרגים המדיניים. "עניין המצב בשטחים ועניין הפסקת ההסתה הם נושאים אזרחיים, ולא ייתכן שרק הדרג הצבאי ידון בהם".

עמדתו של פרס מנוגדת כאמור לעמדת ראש הממשלה, אריאל שרון, שמוסיף לתבוע הפסקה מוחלטת של הטרור הפלסטיני לפני כל חזרה למשא ומתן מדיני עימם.

עם זאת, שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, הבעיע אתמול תמידה בעמדתו של פרס וקרא אף הוא לחידוש המגעים עם הפלסטינים כדי להשיג הפסקת אש. 

משלחת אמריקנית לאיזור

בתוך כך, דובר משרד החוץ האמריקני הודיע היום כי וושינגטון תשגר משלחת נוספת לאיזור שתדון עם ישראל והפלסטינים בדרכים להשיג רגיעה בשטחים.

בראש המשלחת יעמד שליח מיוחד, עוזר שר החוץ דיוויד סאתרפלד, שנמצא כעת בלבנון. הוא יגיע לישראל לאחר ביקור בסוריה.

דובר משרד החוץ בוושינגטון אמר אתמול כי לדעת הממשל האמירקני, השימוש שישראל עושה בנשק אמריקני הוא להגנה עצמית. עם זאת, ארה"ב מתנגדת למדיניות החיסולים, מנימוקים פוליטיים ואחרים אך לא מנימוקים משפטיים.

דובר מזכירות המדינה, ריצ`ארד באוצ`ר, אמר כי "איננו סבורים שההרג הממוקד הוא מדיניות טובה, לטעמנו זו טרגדיה איומה להרבה אנשים שמושפעים ממדיניות זו".
 
 

רוס: ערפאת אינו מסוגל להגיע להסכם שלום עם ישראל

השליח האמריקני לשעבר למזרח התיכון, דניס רוס, קרא הלילה לממשל בוש להכריז כי גם ישראל וגם הרשות הפלסטינית אשמים בהפרת הפסקת האש, שהושגה בתיווך ראש ה-CIA, ג`ורג` טנט.

רוס אמר כי הוא אינו מאמין שיו"ר הרשות הפלסטינית ערפאת מסוגל להגיע להסכם שלום עם ישראל שיביא קץ לסכסוך.

"אני מאמין שערפאת מסוגל להתחיל את התהליך, אך הוא אינו מסוגל לסיימו", הדגיש רוס בהרצאה שנשא במוסד למדיניות המזרח הקרוב בוושינגטון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by