בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט מבקשת מביהמ"ש העליון לדון בתביעה נגדה 
 
 
יובל דרור

החברה מבקשת מבית המשפט לדחות את החלטת בית המשפט לערעורים שקבע כי מיקרוסופט היא מונופול הפועל בניגוד לחוק; מומחים משפטיים: הסיכוי שבית המשפט העליון ייענה לבקשה - קלוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט פנתה לבית המשפט העליון בארה"ב בבקשה כי ידון בתביעה שמנהלים נגדה משרד המשפטים האמריקאי ו-18 מדינות בארה"ב. החברה מבקשת מבית המשפט לדחות את החלטת בית המשפט הפדרלי, שאושרה בבית המשפט לערעורים, ולפיה מיקרוסופט היא מונופול הפועל בניגוד לחוק.
 
בבקשתה לבית המשפט העליון כותבת מיקרוסופט כי היא מבקשת לדחות את כל פסיקותיו של השופט הפדרלי תומס פנפילד ג`קסון, כשהיא חוזרת על ההאשמות נגדו (שאותן מצא בית המשפט לערעורים מוצדקות) ולפיהן ניהל שיחות עם עיתונאים כבר במהלך המשפט ונהג "באופן מביש". לטענתה, פסיקתו של ג`קסון "מוטה כנגד החברה" ויש לערוך דיון חוזר בהחלטותיו כדי "להחזיר את אמון הציבור האמריקאי במערכת המשפט".

ביוני 2000 קבע ג`קסון כי מיקרוסופט הפרה את חוקי ההגבלים העסקיים וכי יש לפרקה לשתי חברות שיתחרו זו בזו - האחת תעסוק בתחום מערכות ההפעלה והשנייה בתחום היישומים. מיקרוסופט עירערה על ההחלטה, ובית המשפט לערעורים פסק כי השופט עבר על כללי האתיקה השיפוטיים ואף פסח על כמה שלבים בדרך לקביעה כי יש לפרק את מיקרוסופט.

ואולם בית המשפט לערעורים אישרר את קביעתו של השופט ג`קסון כי מיקרוסופט היא מונופול שהפר באופן חוזר ונשנה את חוקי ההגבלים העסקיים האמריקאיים, בין היתר באמצעות שילוב הדפדפן במערכת ההפעלה. מיקרוסופט ביקשה מבית המשפט לערעורים לדון בסעיף זה פעם נוספת, אך בקשתה נדחתה על הסף.

מומחים משפטיים טוענים כי הסיכוי שבית המשפט העליון ייענה לבקשתה של מיקרוסופט קלוש, מכיוון שהחלטת בית המשפט לערעורים התקבלה פה אחד על ידי שבעת השופטים, שפסקו כי יש להחזיר את הדיון בתיק לבית המשפט הפדרלי.

בד בבד משקיעה מיקרוסופט מאמצים בנטרול כל אפשרות של עיכוב בהשקת מערכת ההפעלה החדשה שלה, חלונות XP. מדיווחים של יצרניות המחשבים הניידים עולה כי מיקרוסופט הודיעה להן שיוכלו למכור מחשבים חדשים שבהם תותקן מערכת ההפעלה כבר בסוף ספטמבר, חודש לפני ההשקה הרשמית, שנקבעה ל-25 באוקטובר.

באחרונה נודע כי שני חברי קונגרס ומשרד המשפטים האמריקאי שוקלים לפנות לבית המשפט בניסיון למנוע את השקת מערכת ההפעלה החדשה, בטענה כי שילוב התוכנות החדשות במערכת ההפעלה מהווה הפרה של חוקי ההגבלים העסקיים ופגיעה בתחרות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by