בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוב הרוגי הפיגוע בירושלים הובאו למנוחות 
 
 
חדשות נענע 

17 מפצועי הפיגוע עדיין מאושפזים בבתי חולים באזור ירושלים; המוסד לביטוח לאומי פתח הבוקר מוקד טלפוני לנפגעי הפיגוע ולבני משפחותיהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוב הרוגי הפיגוע אמש בירושלים הובאו היום (שישי) ואתמול למנוחות ברחבי הארץ.

בהר המנוחות בירושלים נערכו הערב (שישי) הלוויותיהם של לאלי שימשי-לאשווילי בת ה-33 ובתה תמרה בת ה-8 שנהרגו אתמול בפיגוע בירושלים.
 
מקום הפיגוע אמש בצהרים  (רויטרס)
 מקום הפיגוע אמש בצהרים (רויטרס)   
מגלי צה"ל נמסר כי בסיוע משרד הקליטה הגיע לפנות בוקר ממוסקבה אבי המשפחה. המשרד ייסיע גם בהבאת הסב מחר מגרוזיה.

אימה של ללי וסבתה של תמרא אמרה בהלוויתה כי האם ובתה הקטנה היו בירושלים בעת שרכשו שמלות לחתונתה של אחותה של לאלי בעת שאירע הפיצוץ. "עכשיו מי ילבש את השמלה. את השמלה הכי יפה היא בחרה, עכשיו אנחנו נשרוף את השמלה", אמרה האם.

בגבעת שאול הובאו בצוהריים למנוחות חמשת בני משפחת סחייווסחורדר שנהרגו אתמול בפיגוע הרצחני בירושלים. אלפים ליוו את האם והאב צירה ומרדכי, ואת ילדיהם רעיה בת ה-14, אברהם-יצחק בן ה-3 וחצי וחמדה בת השנתיים. בין המלווים היו יושב ראש הכנסת, אברום בורג, והרב הראשי לישראל, הרב ישראל מאיר לאו שספד לבני המשפחה. בדברי ההספד ציין הרב לאו כי הוא היה הרב שחיתן את בני הזוג.

אחר הצהרים נערכה בגבעת שאול הלוויתה של מלכה רוט בת ה-15 מירושלים. מלכה רוט היא הקורבן ה-15 של הפיגוע שדבר מותה נודע רק הבוקר.
 

אחותו של אחד ההרוגים: 'מאין אני אמורה למצוא את הכוח להיות חזקה'

מאות מתושבי כרמיאל ליוו בצהרים למנוחות את צביקה גולומבק בן 26 שנהרג אתמול בפיגוע בירושלים. בהלוויה השתתפה גם חברתו לחיים, נעמה, שנפצעה קל בפיגוע. השניים עמדו להנשא בקרוב. את הממשלה ייצג בהלוויה שר העבודה והרווחה, שלמה בניזרי. אחותו של צביקה גולומבק זכרונו לברכה, ורדית, אמרה בלוויה: " כולם אומרים לי להיות חזקה אבל איך אפשר מאין אני אמורה למצוא את הכוח ".

מיכל רזיאל, בת 16 משכונת רמות בירושלים הובאה למנוחות הבוקר (שישי) בבית העלמין בגבעת שאול. מאות חברים ובני משפחה ליוו אותה בדרכה האחרונה. אחר כך נערכה בגבעת שאול הלויתה של תהילה מעוז בת 19 מירושלים.

פרידה מנדלסון, בת 62, תושבת שכונת רוממה בירושלים הובאה אמש למנוחות בבית ההלוויות שמגר בעיר. יוכבד שושן בת 10 מירושלים הובאה אמש למנוחות בבית העלמין סנהדריה.

בפיגוע בירושלים נהרגו גם גיורא בלס, בן 60, תייר מברזיל, וגודית ליליאן גרינבוים, בת 31, תיירת מארה"ב.
 
 

17 פצועים מאושפזים בבתי החולים

בבתי החולים בירושלים מאושפזים עדיין שבע עשר מפצועי הפיגוע. הפצועה חנה נחומבורג, בת 30, תושבת ירושלים עדיין מאושפזת בבית החולים הדסה עין-כרם במצב אנוש. שלושה פצועים באורח קשה וכעשרה במצב בינוני.

בבית העלמין מעלה גלבוע נערכה היום גם הלוויתה של עליזה מלכה בת ה-16, זכרונה לברכה, שנהרגה אתמול מירי של מחבלים פלסטינים סמוך לישובה, קיבוץ מירב. בין המשתתפים בלוויה היה גם שר החוץ לשעבר דוד לוי.
 

מוקד טלפוני לנפגעי הפיגוע ולבני משפחותיהם

המוסד לביטוח לאומי פתח הבוקר (שישי) מוקד טלפוני לנפגעי הפיגוע ולבני משפחותיהם.

המוקד שמספרו 026755480 מספק מידע בנוגע לזכאות לקיצבת נפגעי פעולת איבה. כמו כן ניתן לקבל במוקד פרטים על קבוצות תמיכה שיפתח הביטוח הלאומי בשבוע הבא לנפגעי הפיגוע.

מיום ראשון תהיה בסניף הביטוח הלאומי בירושלים קבלת קהל משמונה בבוקר ועד אחר הצהריים לאורך כל השבוע. יש לציין שבשבוע שעבר נקטו עובדי המשרד בעיצומים בשל חילוקי דעות עם ההנהלה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by