בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל השתלט על האוריינט האוס 
 
 
חדשות נענע 

כוח צה"ל השתלט גם על מרחב בית המושל בשכונת אבו דיס; מטוסי צה"ל הפציצו ברמאללה; כוח משוריין הרס עמדה של המשטרה הפלסטינית בשטח A באזור נצרים; המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים לקראת תפילות יום השישי בהר הבית; השר לנדאו ביקר באוריינט האוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתגובה לפיגוע, כוחות משטרה בסיוע לוחמי ימ"מ השתלטו הלילה (חמישי) על משרדי האוריינט האוס במזרח ירושלים ועל תשעה משרדים פלסטיניים נוספים במזרח העיר. שבעה שומרים שהיו במקום נעצרו, והם מובאים היום להארכת מעצרם. בסריקות שנעשו במקום נמצאו תת מקלע עוזי ומחסנית.
 
כוח צה"ל השתלט גם על מרחב בית המושל בשכונת אבו דיס. צה"ל אמר כי הפעולה בוצעה "לאור העובדה שהרשות הפלסטינית מפעילה את מנגנוניה על מנת לשלח מפגעים לביצוע פעולות טרור".

מקורות צבאיים מסרו כי הגופים האלו פועלים באופן בלתי חוקי ובניגוד להסכמים, מאז הוכרז המקום כשטח B, במסגרת יישום הסכם חברון. דובר צה"ל הדגיש כי על פי הסכמי אוסלו, לפלסטינים אסור לקיים פעולות מנגוני ביטחון בשטחים הנמצאים באחריות ישראלית ביטחונית.

מטוסי קרב של צה"ל תקפו עמדות ריקות של המשטרה הפלסטינית ברמאללה. לטענת ישראל, לטענת צה"ל מיפקדת משטרת איו"ש ברמאללה הותקפה בעקבות מעורבות של שוטרים פלסטיניים בפעילות חבלנית ובירי נגד כוחות צה"ל.

כוח משוריין של צה"ל נכנס לתוך שטח A שבשליטה פלסטינית באזור נצרים והרס שם עמדה של המשטרה הפלסטינית.

צה"ל הרס עמדה של המשטרה הפלסטינית שמסמוך אליה נורו פצצות מרגמה לעבר אחד היישובים בישראל. במהלך הפעולה היו חילופי אש עם הפלסטינים.
איש מחיילי צה"ל לא נפגע.

כל היעדים אושרו בישיבה לילית של הקבינט המדיני בטחוני. תשעה משרי הקבינט תמכו בסגירת האוריינט האוס ביניהם שר הבטחון , בנימין בן אליעזר, שרי העבודה התנגדו.


שמונת אלפים מתפללים השתתפו היום בתפילות הר הבית, שהסיימו ללא ארועים חריגים. וזאת לאחר שהכניסה הותרה רק לגברים בני 40 ויותר בעלי תעודת זהות ישראלית. כניסת נשים הותרה בכל הגילאים.

השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, ביקר הבוקר באוריינט האוס, בליווי כוחות רבים של משטרה.

השר לנדאו אמר, כי ההשתלטות על האוריינט האוס מקדמת את אכיפת החוק מירושלים. "מרגע שמתחילים לאכוף את החוק בירושלים ומונעים את הנפת דגלי פלסטין ואת התהלוכות ברחובות העיר, ניתן למנוע בהדרגה גם את הטרור", אמר לנדאו.
 

מזכיר הפתח':'האחריות לפיגוע מוטלת כולה על ישראל"

מזכיר הממשלה, דני נווה, הביע תקווה כי פעולות צה"ל הלילה לא תהיינה הפעולות האחרונות. נווה אמר כי כמו שתקפו הלילה מטרה אחת של המשטרה הפלסטינית יש עוד מטרות רבות כאלו ודומות לה. אי אפשר להסתפק בהתקפה אחת ואני מצפה שזה לא מה שיהיה כדי להפעיל לחץ צבאי נוסף על ערפאת.

נווה קרא לקהיליה הבינלאומית ללחוץ על ערפאת לפעול להפסקת הטרור.

ראש האופוזיציה, יוסי שריד אמר בתגובה לסגירת האוריינט האוס כי זו אחת ההחלטות המופרכות והמזיקות שקיבלה אי פעם ממשלה בישראל. הוא הוסיף כי "להחלטה זו אין שום קשר למאבק בטרור, כי מהאוריינט האוס לא הוציאו פיגוע טרור ועל כן גם הסגירה לא תסכל ולו פיגוע אחד".

הרשות הפלסטינית פנתה לקהילה הבינלאומית בקריאה לסייע לה "למנוע את האסון שאליו דוחפת ישראל".

מזכיר הפתח בגדה, חוסיין אשייך, אמר בראיון לגלי צה"ל, כי האחריות לפיגוע מוטלת כולה על המדיניות המטורפת של שרון. חוסיין סירב לגנות את הפיגוע ואמר כי התכנית היחידה של שרון היא תכנית מלחמתית והחלטת הקבינט להכנס לאוריינט האוס רק תחריף את המצב "אני חושב שזה צעד חמור מאד ומסוכן מאד. זו פעם ראשונה מאז 1967 . זה מסר לכל העולם ששרון הוא כוח של כיבוש".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by