בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: הגינוי העולמי לפעולה באוריינט האוס מזיק להרגעת האזור 
 
 
חדשות נענע 


בשיחה עם פאוול מאשים שרון את המדינות המגנות בגרימת נזק למאמצי ההרגעה באזור; ארה"ב חוששת מהסלמה; רוסיה: מעגל הדמים הוא אסון לאזור; צרפת: הפרת הסכמי אוסלו; מצרים: חוליה בשרשרת של הפרות הסכמים; שרון לקנצלר גרמניה: ישראל עדיין רואה בדוח מיטשל את הדרך הטובה ביותר להפסקת האלימות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשיחת טלפון שהקיימה הערב (שבת) בין ראש הממשלה, אריאל שרון, ומזכיר המדינה האמריקאני, קולין פאוול, האשים שרון את המדינות שגינו את הפעולה באוריינט האוס בגרימת נזק למאמצי ההרגעה באזור.

פאוול הביע חשש כי הפעולה תביא להסלמה. שרון ענה לו כי הפעולה נועדה לאכוף את החוק בירושלים וכי בעת ההשתלטות התגלו במקום כלי נשק.

 
דגל ישראל שהונף מעל האוריינט האוס הורד כדי `לא לנקר עיניים` (רויטרס)
 דגל ישראל שהונף מעל האוריינט האוס הורד כדי `לא לנקר עיניים` (רויטרס)   
שורת מדינות במערכת הבינלאומית גינו ביומיים האחרונים את השתלטות ישראל על בנין ה"אוריינט האוס" ועל משרדי הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים.

אמש מתחה ארה"ב ביקורת על הפעולה הישראלית. גורם בכיר בממשל האמריקני מסר לסוכנות רויטרס כי ההחלטה הישראלית "מחריפה את המצב המתוח ממילא במזרח התיכון. אנחנו מודאגים מהפעולות שנקטה ישראל נגד האוריינט האוס ובשכונת אבו דיס".

שליח ארה"ב למזרח התיכון, דייויד סאטרפילד, אמר היום כי "השתלטותה של ישראל על המטות הפלסטינים בירושלים מהווה הסלמה פוליטית", וקרא לשני הצדדים להשקיע את מירב המאמצים כדי לשים קץ למעגל האלימות באזור.

סאטרפילד אמר את הדברים בתדרוך לעיתונאים בדמשק, לאחר שנפגש עם שר החוץ הסורי, פארוק א-שארע. שר החוץ הסורי אמר, כי "ארה"ב חייבת לשמש צד הוגן ומאוזן בענייני המזרח התיכון". סאטרפילד אמור להגיע מחר לביקור בישראל ובשטחי הרשות הפלסטינית.

שר החוץ של רוסיה, איגור איבאנוב, קיים ביממה האחרונה שיחות טלפון בהולות עם בכירים ישראלים, פלסטינים, אמריקנים, ונציגי או"ם. בשיחותיו הזהיר איבאנוב מפני אסון, שלדבריו עומד על הסף, וניתן למניעה רק על ידי עצירת מעגל הדמים.

 

שרון: דוח מיטשל עדיין הדרך הטובה ביותר

קנצלר גרמניה, גרהרד שרדר, שוחח היום בטלפון עם ראש הממשלה, אריאל שרון. לדברי גורמים בלשכתו של שרדר, הבהיר שרון בשיחה כי "ישראל עדיין רואה בדו"ח מיטשל את הדרך הטובה ביותר להביא להפסקת האלימות במזרח התיכון".

שרדר הביע בשיחה את הזדהותו עם ישראל בעקבות הפיגוע שאירע שלשום בירושלים, ומסר כי "הדבר גרם לשאט נפש בקרבם של אזרחי גרמניה".

משרד החוץ של צרפת פרסם הודעת גינוי, לפיה "ההשתלטות הישראלית מהווה הפרה של הסכמי אוסלו משנת 1993". דובר משרד החוץ הצרפתי הביע תקווה כי "הצעד שינקט יצעד לאחור, מוקדם ככל האפשר".

שר החוץ של מצרים, אחמד מאהר, קרא לעצור את הפרובוקטיביות הישראלית באוריינט האוס. מאהר הדגיש כי "פעולה זו היא חוליה בשרשרת ישראלית של הפרות הסכמים, אשר מונעת השגת הסכם בין הצדדים".

 
 

סעודיה: צעד שהאזור לא יוכל לסבול

ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל מגנה גם היא בחריפות את השתלטות ישראל על האוריינט האוס וסגירת משרדי הרשות באבו-דיס. "זו הפרה גסה של ההסכמים בין שני העמים, וצעד נוסף במתקפה הנפשעת על העם הפלסטיני, ובהידרדרות לקראת עימות כולל", לשון הגינוי.

ועדת המעקב קוראת לדעת הקהל היהודית והערבית בישראל לפעול לשינוי ההחלטה.

גינוי קשה נשמע גם מכוון סעודיה. "ההשתלטות על סמלי הריבונות הפלסטינית בירושלים הינה צעד שהאזור לא יוכל לסבול" אמר בכיר במשרד החוץ הסעודי "כל בר דעת בעולם חייב לגנות את שחצנותה של ישראל, אשר אינה מכבדת הסכמים בינלאומיים, ושמנהיגים פנאטיים עומדים בראשה".

פקיסטאן הצטרפה לרשימת המדינות שגינו את ההשתלטות הישראלית על בניין האוריינט האוס. שר החוץ הפקיסטני אמר היום כי "ההשתלטות הישראלית על האוריינט האוס מהווה החרפה מסוכנת של המצב, ונסיגה של כל התקוות להחייאת תהליך השלום באזור".

"הקהילה הבינלאומית חייבת לנקוט צעדים מיידים שימנעו מישראל לנקוט פעולות נוספות שירעו את המצב באזור" הוסיף השר.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by