בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיזוג בין קבלניות משנה בענף האלקטרוניקה 

מיזוג בין קבלניות משנה בענף האלקטרוניקה

 
 
מערכת דה נט

סולקטרון, חברת שירותי ייצור האלקטרוניקה הגדולה בעולם, הודיעה אתמול על רכישת יריבתה הקנדית C-Mac אינדסטריס ב-2.7 מיליארד דולר במניות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סולקטרון, חברת שירותי ייצור האלקטרוניקה הגדולה בעולם, הודיעה אתמול על רכישת יריבתה הקנדית C-Mac אינדסטריס ב-2.7 מיליארד דולר במניות. קודם לכן, הודיעה סולקטרון (Solectron) כי ברבעון הרביעי של 2001 תבצע הפרשה של 260 מיליון דולר בגין ארגון מחדש, לעומת תחזית קודמת להפרשה של 50 מיליון דולר.
 

סולקטרון תשלם 1.755 מניות למניית C-Mac - פרמיה של 33% על מחיר מניות החברה בבורסה שלשום. סולקטרון, המייצרת טלפונים סלולריים, מחשבים וציוד תקשורת עבור כמה מהחברות הגדולות בעולם, ובהן סיסקו, יצרנית ציוד האינטרנט הגדולה בעולם, אמרה כי המיזוג עם C-Mac יניב חיסכון של 120-60 מיליון דולר בשנה בהוצאות. C-Mac מתמחה בייצור ציוד אלקטרו-מכני ורכיבים לרשתות אופטיות, והיא תשלים את פעילות המעגלים המודפסים והמארזים של סולקטרון.

תעשיית שירותי ייצור האלקטרוניקה נהפכה בשנים האחרונות לאומדן לפעילות מגזר הטכנולוגיה כולו. הרכישה הנוכחית באה שעה שקבלניות המשנה למוצרי אלקטרוניקה, דוגמת סולקטרון, פלקסטרוניקס וסלסטיקה, נדרשות לקצץ הוצאות ולצמצם כושר ייצור, נוכח ירידה חדה בביקוש מחברות תקשורת. ביולי הודיעה סנמינה (Sanimna), קבלנית משנה של ציוד טלקומוניקציה ומחשבים, על רכישת יריבתה SCI סיסטמס בכ-6 מיליארד דולר במניות.

ביוני, לאחר שדיווחה על הפסד של 185.7 מיליון דולר ברבעון החולף, התריעה סולקטרון כי הרווחים ב-2001 כולה יהיו נמוכים באופן משמעותי מהתחזיות, נוכח קריסה בביקוש של חברות הטלקומוניקציה הגדולות, ובהן נורטל נטוורקס. מתחילת 2001 פיטרה החברה 8,200 עובדים, ועד סוף הרבעון הנוכחי היא מתכננת לפטר 12.6 אלף עובדים. כשיסתיים סבב הפיטורים, יהיה כוח האדם של החברה 59.2 אלף עובדים - 26% פחות מאשר בתחילת 2001.

במקביל להודעה על הגדלת ההפרשות בגין הארגון מחדש ברבעון הרביעי, העריכה סולקטרון כי ב-2002 היא תדווח על הכנסות של 18.5-16 מיליארד דולר ורווח למניה של 66-62 סנט. גם C-Mac התריעה כי נוכח ההאטה הגלובלית היא צופה כי במחצית השנייה של 2001 לא תחול צמיחה לעומת המחצית הראשונה. היא העריכה כי ברבעון הנוכחי תדווח על הכנסות של 575 מיליון דולר קנדי (374 מיליון דולר אמריקאי) ורווח למניה של 15-10 סנט קנדי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by