בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מובארק: לא הפלסטינים מלאכים וגם לא הישראלים 

מובארק: לא הפלסטינים מלאכים וגם לא הישראלים

 
 
חדשות  נענע

לדבריו הכדור במגרש הישראלי, ומנהיגיו צריכים לקחת את הסיכון. "שרון יכול עוד להיכנס להיסטוריה כאדם שהביא את השלום", אמר מובארק; נשיא מצרים מדגיש: לא תהיה מלחמה כוללת בין ישראל למצרים; מצרים מגנה את ההשתלטות על האוריינט האוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא מצרים, חוסני מובארק, אומר הערב (שישי) בראיון לערוץ 2 כי עדיין ישנה אפשרות לסיים את האלימות, אולם הכדור נמצא במגרש הישראלי.
 
בהתייחסו לדרישת שרון לא לנהל מו"מ תחת אש הדגיש נשיא מצרים: "כך לא תנהלו מו"מ עוד 100 שנה. אתם חייבים לזכור שהמלחמה ההרג והאלימות לא יגמרו אלא מול שולחן הדיונים".לדבריו, אין אפשרות ללחוץ על הכפתור ולהביא לסיומה המיידי של האלימות: "ערפאת יכול לעשות זאת, אך עד גבול מסויים, אולם אינני מגן עליו ועל אף אחד אחר", הדגיש מובארק.

"הצד הישראלי לא כולו מלאכים וגם לא הפלסטטינים מלאכים. אין מנוס מנטילת חישוב מסוכן, וישראל צריכה לעשות מעשה שירגיע את דעת הקהל. שרון יכול להיכנס להיסטוריה כאדם שהביא את השלום", הדגיש מובארק.

נשיא מצרים הגיב לחשש הישראלי ממלחמה כוללת ואמר: "המונח הזה יצא מהאופנה. לא תהיה מלחמה כוללת בין ישראל למצרים". לדבריו, החשש הזה נובע מהתבטאויות לא מחושבות של פוליטיקאים כמו השר ליברמן שמסיתים למלחמה כוללת. "ליברמן אמר תפציצו את גשר אסואן במצרים. כשהוא חי בברית המועצות הוא לא יכל להגיד מילה. בישראל יש חופש ביטוי מוזר, שם את כל אחד אפשר לקלל ולגדף. ישראל חייבת להבין שכל מילה חייבת להיות מחושבת", דברי מובארק.
 

מצרים מגנה את ההשתלטות על האוריינט האוס

מצרים גינתה הערב (שישי) בחריפות את ישראל בשל ההשתלטות על בניין האוריינט האוס במזרח ירושלים. שר החוץ המצרי, אחמד מאהר, אמר כי זוהי פעולה פרובוקטיבית, שסותרת את ההסכמים בין ישראל לפלסטינים.

הוא הוסיף כי הפצצת מטרות בתחום הרשות גם היא הפרה ברורה ובוטה של חוקים בינלאומים וכללים הומניטריים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by