בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בכיר בפתח' נפצע בעימותים המתחדשים באוריינט האוס 
 
 
חדשות נענע 

מתח רב שורר באזור לאחר שחבר המועצה המחוקקת הפלסטינית, חאתם עבדל קאדר הוכה על ידי שוטרים ואושפז; רובינשטיין: האחיזה באוריינט האוס תצריך בדיקה בעתיד; לחץ בינלאומי כבד על ישראל להשיב את השליטה במקום לפלסטינים; מחר תתקיים במזרח העיר שביתה כללית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חאתם עבדל קאדר, חבר המועצה המחוקקת הפלסטינית ובכיר בתנועת הפתח`, נפצע קל בפניו במהלך עימותים שהתחדשו בצהריים (ראשון) בין שוטרי מג"ב למפגינים פלסטינים ליד האוריינט האוס.

עבדל קאדר פונה לבית החולים מאקאסד שבמזרח ירושלים, משם נמסר כי הוא סובל מפגיעות בכל חלקי גופו ומזעזועים בראש. הפלסטינים טוענים כי שוטרים הכו את עבדל קאדר. מתח רב שורר באזור כעת.

כוח של משטרת ירושלים פיזר הפגנה של צעירים פלסטינים שהפגינו מול מלון אמריקן קולוני, בטענה כי ניסו לחסום את הכביש.
 

היוהמ"ש אישר את ההשתלטות על האוריינט האוס

השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, טען הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי השתלטות ישראל על האוריינט האוס "נועדה להפסיק את הפעילות החבלנית של אנשי הרשות בלב ירושלים"; עם זאת, לדבריו, כדי המשיך בפעילות זו "לא חייבת להשאר בבניין".

בתוך כך, היועץ המשפטי לממשלה, אלייקים רויבנשטיין, אישרר היום ברמה החוקית את ההשתלטות על האוריינט האוס. עם זאת, ציין היועץ כי "בעתיד יהיה צורך לבחון מחדש את האחיזה במקום". 

שרון: המדינות שמגנות את ישראל מזיקות למאמצים להרגעת האזור

לחץ בינלאומי כבד, בעיקר אמריקני, הופעל בסוף השבוע על ישראל לעזוב את האוריינט האוס.

שיחות טלפון רבות הגיעו לשר החוץ, שמעון פרס; בין המדינות המתנגדות קנדה, בלגיה, איטליה ונורבגיה.

שרון ניהל אתמול שיחת טלפון עם שר החוץ האמריקני, קולין פאוול, ואמר כי המדינות שמגנות את השתלטות ישראל על האוריינט האוס מזיקות למאמצים להרגעת האזור.

שרון הוסיף כי הפעולה נועדה לאכוף את החוק הישראלי בבירה.

ארה"ב מגנה את ההשתלטות ועם זאת, נשיא ארה"ב, ג`ורג` בוש, אמר כי ערפאת יכול לעשות עבודה טובה יותר בשליטה על הקיצוניים במחנה שלו שמנסים לגרור את המחנה כולו להסלמה. 
 

נסראללה: נצטרף לאינתיפדה

מזכ"ל החיזבאללה, השייח` חסן נסראללה, הודיע אמש (שבת) בטלוויזית החיזבאללה "אל-מאנאר",כי "מרגע שהבנו שהאינתיפאדה זקוקה לנו במלוא עוצמתנו, אנו לא נהסס לעשות זאת".

נסראללה קרא לכל פעילי הארגון להתכונן כלכלית ומעשית להצטרף לאינתיפאדה.

מנהיג החיזבאללה לא ציין בדבריו היכן, מתי או איך ישתתפו כוחותיו במאבק הפלסטיני.
 

הפתח': נחדש את פעילות האוריינט האוס במבנה אחר בי-ם

הנהגת האינתיפאדה החליטה על שביתה כללית ביום שני בכל רחבי השטחים ובירושלים בתגובה על ההשתלטות הישראלית על האוריינט האוס.

"סגירת האוריינט האוס היא פצצה ששרון הטיל, ורסיסיה פגעו בעולם המוסלמי, בעולם הערבי ובכל הקהילה הבינלאומית", כך אמר אתמול (שבת) ראש התנזים בגדה, מרואן ברגותי. "לפעולה תהיינה תגובות קשות מאוד מצד הפלסטינים" הוסיף.

יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, שלח מברקים למזכ"ל האו"ם קופי אנאן, ולמנהיגי ארה"ב, סין, רוסיה, דרום אפריקה והאיחוד האירופי, בהם הוא מוחה על סגירת האורינט האוס, ומזהיר כי "מדובר בצעד של הסלמה מדינית חמורה".

בראשות הפלסטינית נפוצה הערכה כי בתוך מספר ימים עד מספר שבועות יחזור המצב לקדמותו, והחיילים והשוטרים הישראלים יעזבו את המבנה. הגינויים הבינלאומיים של ארה"ב ומדינות נוספות מעודדים את האופטימיות בקרב הפלסטינים.

בתנועת הפתח` בירושלים אומרים כי הם ישובו ויחדשו את פעילותו של האוריינט האוס במבנה אחר במזרח ירושלים.

במקביל נבדקת האפשרות לעתור לבג"ץ נגד תפיסת הבית בידי ישראל. מלשכת ערפאת נמסר כי ישראל הפרה חד-צדדית את ההסכמים עם הפלסטינים.

ההשתלטות על על משרדי האוריינט האוס במזרח ירושלים ועל תשעה משרדים פלסטיניים נוספים במזרח העיר, באה כתגובה על הפיגוע הקטלני ביום חמישי בירושלים בו נהרגו חמישה עשר בני אדם. בין היתר השתלט כוח צה"ל גם על מרחב בית המושל בשכונת אבו דיס.

המערכת הבטחונית ממליצה לדרג המדיני לנקוט בצעדים נוספים במזרח ירושלים כדי לוודא שהרשות הפלסטינית לא תחדש את פעילותה במזרח העיר. בין השאר ממליצים גורמי הביטחון לנקוט בצעדים כנגד התנזים ותשתית הפתח` במזרח העיר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by